۱۲ دلیل موثر در ریجکت ویزای شینگن

12 دلیل موثر در ریجکت ویزای شینگن

یکی از نگرانی های اصلی مسافران اروپا ریجکت شدن ویزای شینگن در استانه ی سفر است . اتفاقی که میتواند تبعات جبران ناپذیری را حتی در سفر های بعدی به همراه داشته باشد . در این بخش تیم ما، بر اساس تجزیه و تحلیل مدارک مسافرانی که ریجکت شدند ، مشاوره با متخصصان این امر و مراجعه به وبسایت رسمی ویزای شینگن (https://www.schengenvisainfo.com ) به بررسی دلایل اصلی رد درخواست ویزای شینگن و اقداماتی که بعد از آن برای رفع ریجکتی ویزای شینگن می‌توان انجام داد، پرداخته اند. 


۱.سوء پیشینه
هر گونه فعالیت مجرمانه و داشتن سوء پیشینه باعث میشود تا درخواست شما رد شود. چرا که ممکن است از نظر کنسولگر شما ، تهدید و خطری برای حوزه ی شینگن محسوب شوید.

۲. ارایه ی مدارک جعلی

هر گونه مدرک جعلی در پرونده باعث رد شدن سریع ویزای شینگن می شود. این مدارک میتواند در روند درخواست های بعدی شما نیز تاثیر گذار باشد ، چرا که این مدارک در سیستم سفارت های اروپا ثبت میشود و دسترسی به آن و اگاهی از تخلف شما حتی در سفارت های دیگر نیز مقدور است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۳. ارایه ی توضیحات ناقص و نا کافی در رابطه باهدف سفر و نحوه ی اقامت
این مورد یکی از اصلی ترین و رایج ترین دلایل رد شدن درخواست ویزا است. متقاضی سفر به اروپا باید با مدارک و دلایل کافی در رابطه با هدف از سفر، برنامه ی سفر، شرایط اقامت و وضعیت مالی، سفارت را به این نتیجه برساند که دلایل سفر طبق همان مدارک ارایه شده است.


۴. پاسپورت مخدوش
اگر صفحات پاسپورت شما مخدوش، پاره و یا گم شده باشد و یا حتی جلد ان اسیب دیده باشد ، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. پس در حفظ پاسپورت خود تا زمان تحویل به سفارت کوشا باشید.


۵. اعتبار پاسپورت

در مواردی چون :
• ارایه پاسپورتی که کمتر از ۶ ماه اعتبار دارد یا
• پاسپورتی که دو صفحه ی خالی در ان موجود نیست و
• ارایه پاسپورت معتبر که بیش از ۱۰ سال از صدور ان گذشته است، ممکن است درخواست ویزا رد شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۶. برنامه ی سفر مبهم
یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزا ارایه ی برنامه ی سفر مبهم و نامفهوم است. با توجه به قوانین شینگن، متقاضی باید طبق برنامه ی سفرش به سفارت مورد نظر مراجعه کند . مثلا اگر قصد سفر به فرانسه را دارد از طریق سفارت فرانسه اقدام کند نه سفارت اسپانیا . هر چند اگر قرار باشد در سفر خود دو روز به اسپانیا برود. ارایه ندادن محل اقامت در محدوده ی شینگن و ارایه ندادن رزرو بلیط هواپیما همگی در دایره ی برنامه ی سفر مبهم قرار میگیرد و میتواند به راحتی باعث رد شدن درخواست ویزای شما شود.

۷. فقدان مدارک مالی کافی برای تامین هزینه های سفر
از دیگر عواملی که میتواند به راحتی باعث رد شدن ویزای شما شود عدم ارایه ی مدارک مالی کافی برای تامین هزینه های سفر به سفارت و برگشت به کشور خودتان است. متقاضی باید گزارش گردش مالی کافی و مربوط به بیش از یک ماه گذشته را تحویل سفارت دهد. همچنین افسر پرونده به موجودی حسابی فعلی متقاضی نیز توجه میکند.


۸. شناسنامه یا سند ازدواج جعلی و غیر قابل قبول
اگر به کنسولگری یا سفارت شناسنامه یا سند ازدواج جعلی و غیر قابل قبول ارایه دهید، بدون شک درخواست ویزای شما رد میشود. عدم ارایه ی گواهی معتبر از مقامات رسمی ، عدم ارایه ی مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی،‌ عدم ارایه ی مدارک والدین فرزند ، عدم ارایه ی گواهی حق حضانت فرزند (فرزندان تک والد) همگی میتواند در ریجکت شدن ویزای شما نقش داشته باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۹. بیمه ی سفری نامعتبر
از دیگر دلایل، بیمه ی سفری نامعتبر است که میتواند در محدوده ی شینگن غیر قابل قبول باشد و شما را پوشش ندهد. اگر بیمه ی سفری شما کل زمان سفر شما را پوشش ندهد و از لحاظ قانونی در تمام محدوده ی شینگن معتبر نباشد احتمال رد شدن درخواست شما بالاست.

۱۰.سن

یکی از موضوعات غیر قابل حل مسیله ی سن است. گاهی سفارت ها اگر شما کمتر از ۳۰ سال داشته باشید درخواست ویزای شما را رد میکنند ، چرا که از بازگشت شما به کشور مبدا اطمینان ندارند.


۱۱. عدم ارایه ی مدارک کافی از محل اقامت
اگر مکان اقامت شما نامعلوم باشد و مدارکی از مکان رزرو شده و دعوت نامه ی میزبان ( مدارک اسپانسر) تحویل سفارت ندهید ، افسر پرونده ممکن است با درخواست ویزای شما مخالفت کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

توضیحات برای عکس ثبت نشده

۱۲. دلایل بازگشت به کشور
شاید مهم‌ترین دلیل رد شدن ویزای شینگن ، قانع نشدن افسر پرونده در خصوص قطعی بودن بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا باشد. شما میتوانید با ارایه ی سند ملکی، نامه ی رسمی اشتغال به کار بازگشت خود به کشور مبدا را ثابت کنید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور