آی بی تور > ویزای شینگن > شرایط دریافت ویزای شینگن

شرایط دریافت ویزای شینگن برای گردشگران ایرانی چیست؟

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

هر آنچه لازم دارید درباره ویزای شینگن و شرایط دریافت ویزای شینگن بدانید

شما می توانید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند. برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزا و به تبع آن دانستن شرایط دریافت ویزای شینگن الزامی است. برای دریافت ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شنگن اقدام نمایید. در صورتی که ویزای شینگن را دریافت کرده باشید مابقی کشورهای اتحادیه اروپا نیز به راحتی به شما ویزا خواهند داد.
اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانی ها به سه منطقه بریتانیا، منطقه شنگن(آلمان، اتریش، اسپانیا، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، دانمارک، سوئد، فرانسه، فنلاند، لوکزامبورگ، نروژ، هلند ، یونان) و کشورهای اتحادیه و اروپا شرقی تقسیم می شود. شرایط دریافت ویزای شینگن تقریبا برای همه ی این کشورها یکسان است. گرفتن ویزای بریتانیا با پاسپورت ایرانی نسبتا ساده می باشد، تنها کافی است بتوانید ثابت کنید قدرت پرداخت هزینه های سفر و قصد برگشت به ایران را دارید. در صورتی که دعوت نامه ی رسمی از کسی در انگلیس داشته باشید، خود به خود شخص دعوت کننده تعهد برگشت شما به ایران را به عهده می گیرد .
در این نوشتار درباره ویزای شینگن، مدارک لازم برای ویزای شینگن، شرایط گرفتن ویزای شینگن، کشورهای عضو ویزای شینگن، و هر آن چه لازم دارید درباره ویزای شینگن بدانید بحث می شود.


شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

چگونه ویزای شینگن بگیریم

تمایل به سفر خارج از تور در همه جای جهان در حال افزایش است. در ایران هم طی سالهای گذشته که مردم اطلاعات بیشتری از مقاصد گردشگری در اختیار دارند، تمایل به برنامه ریزی شخصی برای سفر افزایش چشمگیری داشته است. یکی از متنوع‌ترین مقاصد گردشگری جهان، اروپا ست. قاره‌ای تشکیل شده از ۵۰ کشور که ۲۶ کشور آن در محدوده شنگن قرار دارد.
طی دهه‌های گذشته محدودیت‌های خاصی برای سفر ایرانیان به اروپا وضع شده است. به همین دلیل بسیاری از هموطنان ما شرایط دریافت ویزای شینگن و نهایتا اخذ ویزای شینگن را بسیار سخت یا محال تصور می‌کنند و آژانس های زیادی هم خود را متخصص گرفتن ویزای شینگن معرفی می نمایند. اما با توجه به تمایل بیشتر ایرانیان به سفر بدون تور، بهتر است از مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی شینگن آگاه شویم.
پیمان شینگن
در سال ۱۹۸۵ بین ۵ کشور از اروپای غربی در روستای شنگن در لوکزامبورگ منعقد شد. با گرفتن ویزای شینگن کشورهای زیر به شما اجازه ورود و بازدید از خاک خود را می‌دهند: آلمان، اتریش، اسپانیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایسلند، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک، دانمارک (به جز گرینلند و جزایر فارو)، سوئد، سوئیس، فرانسه (به جز بخش‌های تابعه بیرون از خاک فرانسه در اروپا)، فنلاند، لتونی، لهستان، لیتوانی، لوکزامبورگ، لیختن‌اشتاین، مالت، مجارستان، نروژ، هلند (به جز آروبا، کوراسائو، سینت مارتن و جزایر کارائیب هلند) و یونان.


شرایط گرفتن ویزا برای بیشتر این کشورها تقریبا یکسان است. ما در اینجا شرایط عمومی را تشریح می نماییم. با این حال برای گرفتن ویزای هر کشوری، حتما باید از قبل یک بار مدارک مورد نیاز آن سفارت را بررسی نمایید.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

تکمیل فرم تقاضانامه یا فرم اینترنتی درخواست ویزا: این فرم را می‌توانید از سفارت یا سایت آن سفارت ر ایران دریافت کنید.
پرداخت هزینه ویزای یورو: برای بزرگسالان ۶۰ یورو، کودکان ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو و کودکان زیر ۶ سال رایگان. این هزینه عموما به صورت نقدی در سفارت پرداخت می گردد.
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
پاسپورت: اعتبار پاسپورت از زمان شروع سفر باید حداقل ۳ ماه باشد و حداقل دو برگ خالی داشته باشد.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

پاسپورت‌های قبلی.
دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید: شرایط عکس ویزای هر کشور ممکن است متفاوت باشد.
رزرو بلیط برگشت: هنگام ورود باید بلیط برگشت را نشان دهید. هنگام مراجعه به سفارت رزرو بلیط کافی است و نیازی به بلیط قطعی نیست. زیرا ممکن است ویزای شما تایید نشود.
گواهی اشتغال به کار (قابل تایید و رسمی).
ریز حساب بانکی ۶ ماهه که بیش از دو هفته از تاریخ گرفتنش نگذشته باشد. حساب شما باید فعال و با گردش مناسب باشد و مانده حساب کافی (حدود ۴۰ میلیون تومان) داشته باشد. حساب غیرفعال و ورود یکباره مبلغ بالا پیش از چاپ ریز حساب مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.
بیمه مسافرتی متناسب با طول سفر: بیمه شما باید حداقل تا سی هزار یورو پوشش داشته باشد. حتما پیش از گرفتن بیمه مسافرتی از معتبر بودن آن برای سفارت مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور
شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

در صورتی که در کشور مقصد دوست یا خویشاوندی دارید و می‌توانید از آنها دعوتنامه و نامه رسمی تامین مالی دریافت کنید، نیازی به ارائه حساب بانکی و موجودی ندارید. همچنین ممکن است برخی از این موارد یا شرایط آن بسته به سفارت مورد نظر شما تغییراتی داشته باشد.
اگر مقصد مورد نظرتان را انتخاب و مراحل اخذ ویزا را طی کرده‌اید نوبت به تیم متخصص آی بی تور می رسد. پرواز مسیر مورد نظرتان را جستجو کنید. نرخ شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید و در کمترین زمان بهترین گزینه را از آن خود کنید. همچنین با مقایسه هتل ها بهترین گزینه برای اقامت خود را انتخاب و در سایتی که مناسب ترین نرخ را برای شما دارد انتخاب کنید.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

شرایط دریافت ویزای شینگن توریستی (ملاقات با دوستان و بستگان)

پرینت وضعیت حساب بانکی (ترجیحا شش ماه قبل از درخواست ویزا)؛ اگر حساب بانکی ندارید و با موجودی حساب شما کفاف هزینه‌های سفر را نمی‌دهد، می‌توانید یک گواهی رسمی حمایت مالی امضا شده توسط دوست یا خویشاوند خود در کشور مقصد و مورد تائید مقامات رسمی محل اقامت آن‌ها ارائه کنید. در هنگام درخواست ویزا باید نسخه اصلی این گواهی را به همراه داشته باشید.
نامه‌ای شامل شرح کلی، هدف، مدت و زمان‌بندی بخش‌های مختلف سفر و همین‌طور اطلاعات شخصی متقاضی.
در اولین سفر توریستی به کشورهای پیمان شینگن مدارک زیر ضروری است
:
• اظهارنامه مالیات بر درآمد سه سال قبل از سفر
• تأئیدیه‌ ی گرفتن وقت قبلی برای مصاحبه
• گواهی رسمی احراز هویت حقیقی (شخص) یا حقوقی (شرکت)
• توصیه‌نامه‌ کارفرما
• برای صاحبان شرکت‌ها و مشاغل ثبت‌شده، ارائه‌ی اظهارنامه‌ مالیاتی و آخرین گزارش حساب بانکی مشترک الزامی است.
• پرینت رزرو بلیط هواپیما (همان‌طور که قبلا اشاره شد، خرید بلیط تا قبل از تائید ویزا توصیه نمی‌شود).
• یک سری مدارک دیگر که بسته به کشور مقصد مشخص می‌شود.


شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

زمان اعتبار ویزای شنگن

اعتبار ویزای شینگن شما به عوامل زیر بستگی دارد:
مدت درج شده (زمان اعتبار)
حداکثر تعداد روزهای مجاز برای اقامت (به طور مثال ۳۰ روز)
تعداد مجاز ورود (یکبار، دو بار یا چند بار)
مثال: روادید شما برای ۰۱/۰۴/۲۰۱۵ تا ۳۱/۰۷/۲۰۱۵ برای ۳۰ روز و دو بار ورود صادر شده است. شما می توانید در این زمان حداکثر دو بار به محدوده شنگن سفر کنید و کلا تا ۳۰ روز در آنجا اقامت داشته باشید. روز ورود و خروج شما نیز در محاسبه روزهای اقامت هر کدام به عنوان یک روز کامل حساب خواهند شد.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

لطفا توجه داشته باشید که روادید شنگن با اعتبار یک سال و یا دو، سه یا چهار سال اجازه اقامت حداکثر ۹۰ روز طی ۱۸۰ روز در آلمان و یا کشور دیگر عضو شنگن را به شما می دهد. برای محاسبه مدت اقامت می توانید به وب سایت کمیسیون اروپا مراجعه نمایید.
چنانچه برای محاسبه مدت اقامت به مشکل برخوردید، لطفا به بخش روادید مربوطه و یا در کشوری که قصد سفر به آن را دارید، به اداره امور خارجه محل اقامت خود مراجعه نمایید.


مهلت مازاد ۱۵ روزه برای ویزای شنگن

لطفاً توجه داشته باشید که سفارت های عضو شینگن در تهران، ویزا های شنگن را معمولاً طبق ماده ۲۴ بند ۱ آئین نامه ویزا با ۱۵ روز مهلت مازاد صادر می کند. این مهلت، مدت اعتبار روادید را افزایش می دهد، اما نه طول مدت اقامت مجاز.
لطفاً توجه داشته باشید که مدت اقامت شما در منطقه شنگن از طول مدت اقامت درج شده در برچسب روادید بیشتر نگردد.
همچنین تقاضا می گردد، برای درخواست روادید جهت یک بار ورود و یا جهت اقامت کوتاه مدت در طول زمان اعتبار روادید با ورود مکرر (روادید یک ساله یا چند ساله)، بیمه درمانی مسافرتی با مهلت مازاد ۱۵ روزه تهیه فرمایید.

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

شرایط دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور