آی بی تور > ویزای شینگن > هزینه ویزای شینگن

هزینه اخذ ویزای شینگن

یکی از ویزاهای معتبر بین کشورهای مختلف اروپایی، ویزای شینگن است. سال ۱۹۸۵ بود که اولین توافق‌نامه شینگن در روستایی به نام شینگن در لوکزانبورگ، توسط ۵ کشور بلژیک، فرانسه، آلمان غربی، هلند و لوکزامبورگ امضا شد. مدتی بعد بر طبق توافق نامه حاصل ویزایی تحت عنوان ویزای شینگن ایجاد گردید و در حال حاضر تعداد کشورهای تحت این ویزا به ۲۶ رسیده است. از بین ۲۶ کشور عضو شینگن، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند و ۴ کشور خارج از آن. آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، مالت و یونان، ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که پیمان شینگن را امضا کرده‌اند. دارندگان این ویزا می توانند از طریق مرزهای هوایی، زمینی و دریایی بین کشورهای عضو رفت و آمد کنند و نیازی ندارند که از تک تک کشورهای عضو ویزای مجزا دریافت کنند. همچنین شهروندان این کشورها نیز می توانند به راحتی در مرزهای هم رفت و آمد کنند. اگر شما قصد سفر به اروپا را دارید، مهم ترین مسئله ای که باید مد نظر داشته باشید بحث هزینه اخذ ویزای شینگن است. گروه مشاورین آی بی تور در این مقاله به طور کامل شما را با هزینه ی ویزای شینگن آشنا می سازد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
هزینه ویزای شینگن توریستی | آی بی تور

پس از اینکه تصمیم به عزیمت به اروپا را گرفتید، بایستی از سفارت کشور مقصد وقت سفارت را رزرو کنید تا صلاحیت شما برای سفر به کشور مربوطه توسط کارشناسان ذیربط بررسی شود. نکته ای که در این میان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و شما باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که کلیه هزینه هایی (شامل هزینه های مستقیم و غیر مستقیم اخذ ویزا) که در طول فرآیند ثبت درخواست تا صدور ویزای شینگن پرداخت می کنید غیر قابل استرداد بوده و بازپرداخت آن ممکن نخواهد بود. این مهم بدان معناست که اگر شما به هر دلیلی از دریافت ویزای شینگن منصرف شوید، در این صورت باید قید تمامی وجوه پرداختی تان در طول مدت صدور ویزای شینگن را بزنید و آن را به منزله ی آب رفته از کف بدانید.

هزینه اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

استعلام هزینه اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

توضیحات برای عکس ثبت نشده

هزینه ویزای شینگن توریستی

هزینه ویزای شینگن تنها شامل مبالغ پرداختی برای اخذ حکم ورود به کشورهای اروپایی می شود و نه مخارج سفر. در نتیجه این موضوع، قیمت ویزای شینگن برای یک فرد سرمایه دار متمول و یک دانشجوی جوان و نه چندان ثروتمند یکسان خواهد. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که تنها سن و کشور انتخابی شما می تواند باعث تفاوت در هزینه اخذ ویزای شینگن شود که در ادامه به آن می پردازیم. در مسیر دریافت ویزای شینگن هزینه ای که در جلسات حضوری سفارت از شما دریافت می شود تنها هزینه ای است که به صورت مستقیم پرداخت خواهید کرد و قسمت عمده مخارج مربوط به هزینه گرفتن ویزای شینگن شامل وجوه و پرداختی های غیرمستقیم می شود. به عنوان مثال در بدو اقدام برای دریافت ویزای مذکور، فرد نیازمند ارائه یک بلیط هواپیما در تاریخی مشخص، ارائه مدارک رزرو هتل و بیمه مسافرتی می باشد. 


افزون بر این، موارد دیگری نظیر تهیه و ترجمه مدارک هویتی و اشتغال، وجود سرمایه ای زیاد در بانک و گردش مناسب آن، تملک ملک یا وسیله ای گران بها و همچنین هر عامل دیگری که بازگشت شما به کشورتان را تضمین کند نیز از دیگر مصادیق مخارج غیر مستقیم سفر به اروپا به شما می روند. البته لازم به ذکر است هزینه اخذ ویزای شنگن مربوط به زمانی است که شما شخصا اقدام به انجام روال اداری و تنظیم پرونده نمایید. درصورتی که انجام این کار برای شما مقدور نباشد و یا اطلاعات کافی در مورد روند اخذ ویزای شینگن نداشته باشید می‌توانید از طریق شرکت‌های واسط که دارای تجربه بیشتر و آشنا به روند دریافت ویزاهای شینگن هستند اقدام کنید که در آن صورت باید هزینه‌ای جداگانه به این شرکت ها یا موسسات پرداخت نمایید.
دقت داشته باشید که در سفارت کشور صادرکننده ویزا، شما باید هزینه ویزای شینگن را به صورت نقدی و به یورو (در ایران با یورو یا معادل یورو) پرداخت کنید. همچنین در برخی از سفارت خانه ها پرداخت هزینه ویزای شینگن به صورت اعتباری نیز صورت می پذیرد. پس پیش از حضور در سفارت درباره نحوه دریافت هزینه اطمینان حاصل کنید.


پرداخت هزینه اخذ ویزای شینگن


به طور کلی پرداخت قیمت ویزای شینگن به صورت نقد به واسطه سرعت و دقت بیشتر توصیه می شود؛ نکته حائز اهمیت در پرداخت نقدی هزینه ویزای شنگن این است که چون اسکناس موجود در سفارت خانه ها کم است بهتر است برای تسریع هرچه بیشتر فرایند کار، مبلغ را دقیق و مطابق هزینه اعلامی از طرف سفارت آماده کنید. توجه داشته باشید که سفارت خانه ها سکه را قبول نکرده و صرفا اسکناس های ۵، ۱۰،۲۵ و …. را از شما قبول می کنند. گفتی است هزینه ویزای شنگن برای آن تمام هزینه های دولتی است و در تمام کشور های عضو شینگن مبلغ ثابتی است.

قیمت ویزای شینگن

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولا سفارت‌ها به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارند، لذا سعی کنید مبلغ را به صورت دقیق پرداخت نمایید و از پرداخت هزینه به صورت پول خرد (سکه) خودداری کنید. پیشنهاد می کنیم برای اجتناب از هدر رفت زمان و هزینه، قبل از اقدام برای دریافت ویزای شینگن باکارشناسان باتجربه و زبده گروه مشاورین آی بی تور تماس حاصل نمایید تا با مشاوره رایگان، شما را در رسیدن به اهداف راهنمایی نمایند. قیمت ویزای شینگن بسته به نوع ویزا و سن متقاضی متغیر خواهد بود. بدین معنا که نوع ویزای انتخابی و سن شما در زمان ثبت درخواست اخذ ویزا، تاثیر بسزایی در محاسبه هزینه اخذ ویزای شینگن خواهد داشت. این قیمت با توجه به کشوری که برای سفر انتخاب می کنید نیز متفاوت خواهد بود. با این وجود، در مورد محاسبه هزینه ویزای شینگن یک قانون کلی وجود دارد و آن هم این است که پروسه صدور ویزای شینگن برای افراد زیر شش سال سن به صورت کاملا رایگان انجام می شود. این امر در مورد متقاضیان بالای هشتاد سال نیز صادق است و این دسته از افراد نیز از پرداخت هزینه جهت گرفتن ویزای شینگن معاف خواهند بود.


مشاوره اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

اخذ ویزای شینگن از طریق شخص ثالث (شرکت وی اف اس گلوبال - VSF)گاهی اوقات انجام کار های سفارت، پرداخت هزینه ویزای شینگن، پیگیری وقت و … زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و گاها افراد نمی خواهند خود را درگیر این پروسه ی پیچیده کنند و مایل هستند تا این کار را به شخص دیگری واگذار کنند. به همین منظور اخیرا سفارت خانه ها پروسه اخذ ویزا، محاسبه قیمت ویزای شینگن، دریافت مدارک و سایر بخش های فرآیند اخذ ویزای شنگن را به شرکت خصوصی وی اف اس گلوبال واگذار کرده اند. این شرکت با دریافت هزینه ای مازاد کارهای مربوط به دریافت ویزای شینگن را انجام می دهد. هزینه خدمات ارائه شده توسط این شرکت مبلغ ۲۸ یورو است که به مبالغ اصلی (هزینه اخذ ویزای شنگن) اضافه می شود.

اگرچه این شرکت ها بسیار مطمئن هستند اما سپردن کار محاسبه هزینه ویزای شینگن به آنها به معنی دریافت صد در صدی ویزای شنگن نیست؛ همانطور که اگر خودتان هم اقدام کنید امکان رد درخواست شما وجود دارد. پیشنهاد مشاوران آی بی تور در این حوزه برای کاهش قیمت ویزای شینگن این است که شما شخصا فرآیند اخذ ویزای شنگن را انجام دهید تا هزینه کمتری برای تان داشته باشد اما اگر برنامه زمانی فشرده ای دارید و مایل هستید تا شخص دیگری کارهای مربوط به دریافت ویزا را انجام دهد؛ می توانید به شرکت های فعال در زمینه صدور ویزای شینگن (از جمله گروه مشاورین آی بی تور در ایران) اطمینان کنید و انجام امور را به آنها بسپارید.

اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

کاهش هزینه اخذ ویزای شینگن

انجام دادن هر یک از کارهای سفر از جمله دریافت ویزا، خرید بلیط، رزرو هتل و موارد دیگری از این قبیل به تنهایی موجب افزایش هزینه های سفر و ایجاد تداخل در پرداخت قیمت ویزای شینگن می شود. یکی از راه های کاهش هزینه ها استفاده از تورهای مسافربری ارزان قیمت است. با استفاده از این تورها می توانید علاوه بر سرعت بخشیدن به کارها و دور بودن از تمام فرآیند اداری خسته کننده گرفتن وقت سفارت، دریافت تاییدیه صلاحیت از سفارت خانه ها، محاسبه و پرداخت هزینه ویزای شینگن و در نهایت صدور نهایی و اخذ ویزای شنگن، هزینه ها را هم تا درصد قابل توجهی کاهش دهید. استفاده از تورها به ویژه زمانی که به قصد گردشگری سفر می کنید و مدت زمان کوتاهی را در هر کشور سپری می کنید بسیار توصیه می شود.

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
اخذ ویزا شینگن تضمینی | آی بی تور
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

دریافت ویزا شینگن فوری | آی بی تور

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور