آی بی تور > ویزای شینگن > مدارک ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

سفر به قاره اروپا همواره برای گردشگران از جذابیت بالایی برخوردار بوده است و آمار سالانه بالای گردشگران تور اروپا نیز مهر تاییدی بر این مدعا می باشد.یکی از مواردی که سفارت های حوزه ی شینگن جهت صدور ویزا به آن اهمیت می دهند داشتن سابقه ی سفر های خارج از کشور است.به عبارتی از دید سفارت مسافری شایستگی دریافت ویزای شینگن را دارد که اصطلاحا پرسفر باشد و قبلا" به کشورهای مختلفی سفر کرده باشد. اگر قصد سفر به کشور های اروپایی را دارید دریافت ویزای شنگن راهی به صرفه و عقلانی برای سفر به اکثر کشور های این قاره تنها با یک ویزا است و دیگر نیازی به دریافت یک ویزا برای هر کشور وجود ندارد البته منوط به این که آن کشور عضو پیمان شنگن باشد. بنابراین سفر در اروپا با استفاده از این ویزا بسیار ساده تر از سایر کشور ها امکان پذیر است. در این مقاله به تمام نکات مهم در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن می پردازیم تا در فرآیند گرفتن ویزا مانند چراغ راهی برای شما باشد.


مدارک ویزای شینگن | آی بی تور

همانظور که می دانید برای اخذ ویزای شینگن تضمینی مجموعه ای از مدارک در نظر گرفته می شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن برای همه کشورهای اروپایی و محدوده شینگن شبیه به هم است؛ البته ممکن است کشورهای مختلف حوزه شینگن، نحوه اخذ ویزای شینگن را به صورت مجزا و منحصر به فرد تنظیم و به متقاضیان اعلام کنند. هدف مقاله حاضر که توسط مشاورین باتجربه آی بی تور تالیف شده است این است که ویژگی های مدارک ویزای شینگن را جهت بالا بردن شانس شما در اخذ ویزای شینگن بیان کند. با ما همراه باشید تا با به روزترین اطلاعات در زمینه مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن و همچنین اقدامات لازم برای دریافت ویزای شینگن آشنا شوید.


۱. فرم درخواست ویزا

یکی از اولین و مهم ترین مدارک ویزای شینگن جهت اخذ انواع ویزا شینگن تضمینی این است که پس از تعیین وقت سفارت برای مصاحبه ویزای هر کشور، فرد متقاضی باید فرم درخواست ویزا و یا به اصطلاح روادید آن کشور را بطور دقیق تکمیل و به صورت حضوری، در زمان مصاحبه آن را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز به کنسول تحویل داد. شخص متقاضی از طریق این فرم اطلاعات بسیار مهمی را جهت صدور ویزای شینگن به افسر ویزا ارائه می نماید که از جمله مهم ترین آن می توان به اطلاعات فردی به صورت کامل و دقیق (مطابق با اطلاعات مندرج در پاسپورت)، نوع ویزای شینگن درخواستی، برنامه سفر، منابع مالی تأمین سفر، تاریخ ورود و خروج به منطقه شینگن، مشخصات همراه و در نهایت مشخصات میزبان در کشور مقصد اشاره کرد. توجه داشته باشید علی رغم اینکه ویزای صادره برای کشورهای عضو حوزه شینگن همگی یکسان هستند، با این حال فرم درخواست ویزای هر کشور به صورت منحصر به فرد تنظیم می شود؛ بنابراین برای ثبت درخواست ویزای شینگن برای هر کدام از کشورهای عضو پیمان شینگن، باید فرم درخواست ویزای شنگن سفارت همان کشور را دریافت و با دقت تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن | آی بی تور

۲. اصل شناسنامه

به منظور ثبت درخواست ویزای شینگن باید اصل شناسنامه را به صورت ترجمه شده به همراه فتوکپی تمامی صفحات به کنسول ارائه شود. لازم بذکر است مدارک ویزای شنگن در سفارت خانه برخی از کشورها به گونه ای است که باید همراه با شناسنامه ترجمه کارت ملی نیز ارائه شود. لذا در صورت مراجعه به این سفارت خانه ها ضمن شناسنامه و ترجمه صفحات آن، کارت ملی خود را بهمراه داشته باشید تا با ریجکت ویزا به دلیل نقص مدارک مواجه نشوید. 


۳. گذرنامه

در زمان تحویل مدارک ویزای شینگن ارائه اصل گذرنامه که دارای حداقل دو برگه خالی ست به همراه کپی از صفحه اول و صفحاتی که در آن ها مهر و یا ویزای شینگن خورده است الزامی می باشد. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.


۴. عکس پاسپورتی

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن -که بسیار هم مهم است- یک یا دو قطعه عکس پاسپورتی با کیفیت و وضوح بالا می باشد. عکس ارائه شده باید رنگی، جدید و با پس زمینه روشن و سفید متفاوت با عکس روی پاسپورت باشد به گونه ای که افسر ویزا بتواند صورت فرد متقاضی را به طور واضح در آن رویت کند. لازم بذکر است طبق مقررات شنگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن | آی بی تور

۵. رزرو محل اقامت

مدارکی در خصوص رزرو محل اقامت یا هتل و تأمین هزینه های زندگی در طول سفر (سفرها) در کشورهای عضو شینگن  می بایست در روز مصاحبه ارائه داده شود؛ همچون رزرو هتل و یا تأییدیه محل اقامت و یا تأییدیه تقبل هزینه ها توسط دعوت کننده / اعزام کننده و یا شخص حقیقی از طریق ارائه کپی دعوتنامه رسمی .


۶. بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد

فرد متقاضی اخذ ویزای شنگن باید در زمان ثبت درخواست، رزرو بلیط که تاریخ پرواز رفت به کشور شنگن و خروج از آن با فرصت تعیین شده ویزا همخوانی دارد را به همراه خود داشته باشد. دقت داشته باشید در طول پروسه گرفتن ویزای شینگن نیازی به خرید نهایی بلیط هواپیما نیست و تنها ارائه رزرو پرواز کافی است.


توضیحات برای عکس ثبت نشده
مدارک اخذ ویزا شنگن | آی بی تور

۷. پرینت گردش حساب بانکی

اصلی ترین مدارک مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن پرینت گردش مالی ۶ ماهه حساب کوتاه مدت می باشد. افسر ویزا از طریق بررسی پرینت ارائه شده قادر خواهد بود به درستی و با نهایت دقت میزان کارکرد حساب فرد متقاضی را محاسبه کند. دقت داشته باشید هر قدر میزان ورودی حساب بالاتر و منظم تر باشد و مبالغ ورودی به مدت زمان بیشتری در حساب بماند، شماره حساب ارائه شده ارزش و اعتبار بالاتری خواهد داشت.


۸. موجودی حساب

یکی دیگر از نکات کلیدی و بسیار پر اهمیت در بحث مدارک مالی مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن، موجودی یا مانده حساب بانکی فرد متقاضی است. برای سفر به اروپا موجودی حساب شما نباید کمتر از ۶۰ میلیون تومان باشد. به بیان دیگر افسر سفارت از طریق بررسی مانده حساب توانایی شما در تامین مخارج سفر را بررسی می کند. بنابراین سعی کنید در زمان مراجعه به سفارت حتماً این مبلغ در حسابتان موجود باشد. در خصوص حساب بانکی لازم است به چند نکته بسیار مهم اشاره شود. به‌هیچ‌وجه حساب‌سازی (واریز مبالغ سنگین به حساب مرده‌ای که فعال نبوده است) نکنید؛ بدین معنی که هرگز سعی نکنید با واریز مبالغ سنگین به یک حساب مسکوت، آن حساب را فعال کنید، چراکه این مورد بطور قطع تاثیر منفی خواهد داشت. دقت داشته باشید تا زمان مشخص شدن نتیجه درخواست ویزا، تا حد امکان به موجودی حساب تان دست نزنید و در صورت نیاز تا از ارزش و اعتبار حساب بانکی برای اخذ ویزای شینگن کاسته نشود. همچنین هرگز دست به جعل یا دست کاری اطلاعات مندرج در نامه تمکن مالی بانک نکنید. این موضوع می‌تواند شما را در لیست سیاه سفارت ها قرار داده و علاوه بر ریجکت درخواست ویزا، تا مدت‌ها امکان سفر به اروپا را از شما بگیرد.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن | آی بی تور

۹. شغل مناسب

یکی از مهم ترین معیارهای سفارت خانه ها برای صدور انواع ویزای شینگن بهره مندی از شغل مناسب و قابل اتکا می باشد. تجربه نشان داده است که هر قدر شغل شما و مدارک شغلی تان مستحکم تر باشد شانس قبول درخواست ویزای شینگن برای شما بالاتر خواهد بود.


۱۰. گواهی اشتغال

در صورتی که شاغل هستید باید یک گواهی اشتغال به کار تحت سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی داشته باشید. در صورت داشتن شغل آزاد ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضروری است. اگر به صورت پروژه‌ای کار می‌کنید یا با شرکت خاصی همکاری نمی‌کنید، مدرکی از پروژه‌های آینده‌تان ارائه دهید یا مدرکی که نشان دهنده بازگشت شما به‌خاطر وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده باشد. درصورتیکه صاحب مشاغل تولیدی هستید نیز ارائه پروانه بهره‌برداری بسیار مهم است. از دیگر مدارک مهم دال بر اشتغال می توان شماره نظام پزشکی، نظام‌مهندسی و یا کانون وکلا را نام برد. برای دانشجویان نیز ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه ضروری است. مدارکی مثل توصیه نامه استادان که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما و انگیزه بازگشت باشد هم می‌توانند برای گرفتن ویزای شینگن کمک کننده باشند.

کدام مدارک برای ویزای شینگن نیاز است | آی بی تور

۱۱. بیمه مسافرت

شما باید برای کل مدت زمان سفر خود بیمه مسافرت -که باید حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد- داشته باشید. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت شما در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد. در ضمن درصورت بهره مندی از بیمه کاری نیز باید سوابق سوابق سه ماه آخر قبل از درخواست ویزای شنگن را به صورت ترجمه شده به سفارت کشور مقصد ارائه کنید.

بیمه مسافرت - ویزای شینگن | آی بی تور

۱۲. دعوت نامه

به منظور اخذ ویزای شینگن با هدف دیدار دوستان یا خویشاوندان درجه یک، ارائه اصل دعوت‌نامه که شخص دعوت‎کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده است جز مدارک بسیار مؤثر می باشد. دعوتنامه فرد میزبان باید حاوی اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، آدرس خانه، آدرس محل کار، میزان درآمد و نیز مدرکی دال بر حمایت مالی و بر عهده گرفتن هزینه سفر فرد دعوت شده در مدت زمان ویزا باشد. مزیت داشتن دعوت نامه این است که با داشتن این مدرک دیگر نیازی به برگه رزرو هتل نخواهید داشت. توجه داشته باشید مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادرکننده ویزا متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش مشاوران ویزای توریستی آی بی تور مراجعه کنید.

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور