آی بی تور > ویزای شینگن > همه چیز در مورد اخذ ویزای شینگن

همه چیز در مورد راه ها و مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

سؤالات ذهنی در مورد اخذ ویزای شینگن

کدام کشورها عضو معاهده شینگن می باشند؟ اخذ ویزای شینگن به چه صورت است؟ چه مدارکی برای اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است؟ چه قدر زمان به طول می انجامد تا ویزای شینگن را دریافت کنیم؟ این‌ها پرسش های متداولی اند که زمان سفر به اروپا ذهن هرکسی را به خود اختصاص می دهد. عموما مراحل گرفتن ویزای شینگن برای مسافران دشوار به نظر می آید. در ادامه‌ی این نوشتار با ما همراه باشید تا با مراحل و شرایط گرفتن ویزای شینگن اشراف بیشتری پیدا کنید.


توضیح در مورد ویزای شینگن

به طور کل شینگن معاهده ای است که بین بیست و شش کشور اروپایی و در اواسط دهه هشتاد میلادی بنا نهاده شد تا افرادی که ساکن این کشورها هستند بتوانند بدون نیاز به اخذ ویزا از مرزهای این کشورها گذر نمایند. بیست و شش کشوری که شامل این قرارداد می‌شوند، آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوونی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن‌اشتاین و سوئیس هستند که شرایط اخذ ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) از آن‌ها مشابه همدیگر می باشد و با اجازه ورود به یکی از این کشورها می‌توان در مناطق دیگر هم طبق تاریخ اعلام‌شده در ویزای شینگن اقامت گزید، از سویی دیگر اعضای این قرارداد به کسانی که ساکن یا تابع کشورهای ژاپن، مالزی، استرالیا، کره جنوبی و تعدادی از کشورهای آمریکای لاتین می باشند مجوز می دهد بدون دریافت ویزای شینگن به مدت نود روز به هر کدام از کشورهای محدوده شینگن وارد شوند.

دریافت ویزای شینگن - گرفتن ویزای شینگن | آی بی تور

مراحل اخذ ویزای شینگن

_وقت گرفتن از سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن
برای گرفتن ویزای شینگن ابتدا بایستی از سفارت کشور مورد نظر وقت دریافت کنید. این مرحله از اخذ ویزای شینگن به سبب تحویل مدارک، انگشت‌نگاری و در برخی سفارت‌ها برای مصاحبه با فرد درخواست کننده ویزای شینگن گرفته می‌شود. برای گرفتن وقت از سفارت صادر کننده ویزای شینگن باید از راه وب سایت رسمی سفارت‌ها اقدام گردد.
نکته مهم
: برخی از سفارت‌ها فقط انگشت‌نگاری دارند و در بعضی دیگر، بسته به تصمیم افسر سفارت، با فرد درخواست کننده اخذ ویزای شینگن مصاحبه هم انجام می پذیرد.
_پر کردن فرم و تکمیل مدارک مخصوص صدور ویزای شینگن
پس از گرفتن وقت، مرحله دوم پر کردن فرم مربوط به درخواست ویزای شینگن و تکمیل مدارک می باشد. فرم سفارت را می‌توان از سایت سفارت مربوطه دانلود کرد و مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) را تهیه کرد.

دریافت ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

o اصل پاسپورت با شش ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر به جهت اخذ ویزای شنگن.
o دو قطعه عکس سه در چهار رنگی، تمام‌رخ با زمینه سفید، حداکثر شش ماه از زمان گرفتن عکس گذشته باشد (توجه کنید که عکس با گذرنامه یکی نباشد) تا برای دریافت ویزای شینگن به مشکل برنخورید.
o اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات که یکی از اصلی ترین مدارک مربوطه برای اخذ ویزای شینگن می باشد.
o ارائه اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی برای انجام مختلف صدور ویزای شینگن.
o ارائه اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (اگر مسفران همگی از یک خانواده باشند سند مالکیت به نام سرپرست خانواده کفایت می کند).
o اصل و ترجمه مدارک شغلی مسافر برای گرفتن ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی):
پزشکان: ارائه کارت نظام پزشکی، پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی.
وکلا: پروانه وکالت معتبر که حاکی از اشتغال ایشان به وکالت می باشد.
مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان مربوطه تا روند دریافت ویزای شینگن مختل نگردد.
بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی.
مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش‌فرما بودن جواز کسب و یا آخرین آگهی تغییرات برای ادامه روند اخذ ویزای شینگن کفایت می کند.
معلمان، اساتید و اعضا هیات‌علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.
دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل. برای ادامه پروسه درخواست دریافت ویزای شینگن الزامی ست.
جهت دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر به محدوده شنگن را دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر ضروری است. به این نکته توجه کنید تا روند اخذ ویزای شینگن مختل نگردد.
o برای فرزندان زیر هجده سال که بدون همراهی یکی از والدین، مسافر می باشند رضایت‌نامه محضری ضروری ست.
o ارائه اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار برای ادامه روند دریافت ویزای شینگن ضروری ست.
o همراه داشتن بلیط و واچر معتبر برای گرفتن ویزای شینگن الزامی ست.
توجه داشته باشید که مدارک لازم برای سفارت‌های محدوده شینگن برای صدور ویزای شنگن عموما مشابه یکدیگر است و فقط در برخی موارد کوچک تفاوت می نماید، پس قبل از تهیه‌ی هر گونه مدرک برای دریافت ویزای شینگن با سفارت مربوطه هماهنگی لازم را به عمل آورید.
_حضور در سفارت به سبب مصاحبه و یا انگشت نگاری برای صدور ویزای شنگن
بعد از گرفتن وقت و تکمیل مدارک، باید در روز و ساعت تعیین شده، جهت انگشت‌نگاری و یا مصاحبه در سفارت مورد نظر حاضر شوید تا روند صدور ویزای شنگن ادامه یابد.


دریافت ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور
دریافت ویزای شینگن - گرفتن ویزای شینگن | آی بی تور

نکات کلیدی و مهم در مورد اخذ ویزای شینگن

در هنگام اقدام به اخذ ویزای شینگن رعایت یکسری نکات می تواند راه را برای شما هموارتر سازد. اخذ ویزای شنگن در عین حال که می تواند بسیار ساده باشد، دلیل عدم توجه به یکسری مطالب ساده و واضح می تواند مسیری دشوار یابد. پس به این نکات توجه مبذول فرمایید:
• داشتن ویزای شینگن پیشین، امتیاز خوبی به حساب می آید اما ضمانتی مجدد برای ورود به محدوده‌ی شینگن نخواهد بود.
از ویزای شینگن پیشین خود به خوبی بهره ببرید.
• مسافر می بایست از کشور صادرکننده‌ی ویزای شنگن به محدوده‌ی شینگن وارد شود و پس از یک شب اقامت سفر خود را به دیگر کشورهای حوزه ی شینگن ادامه دهد، در غیر این صورت پلیس‌های مرزی این مجوز را دارند که به مسافر اجازه‌ی ورود به دیگر کشورهای محدوده شینگن را ندهند.
• در صورتی که بعد از اقدام به درخواست ویزای شنگن، تقاضای شما از طرف سفارت موردنظر رد شد زودتر از شش ماه برای درخواست ویزای شنگن مجدد اقدام ننمایید.
• اگر از طریق آژانس‌های هواپیمایی اقدام کردید، آگاه باشید که آن‌ها درخواست‌کننده‌ی ویزای شینگن هستند و تصمیم نهایی برای صدور یا رد ویزای شینگن به عهده‌ی سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن است.
• برخی از سفارت‌ها در ایران، برای صدور ویزای شینگن دارای دفاتر نمایندگی هستند. مانند BLS که دفتر نمایندگی سفارت اسپانیا است برای صدور ویزای شینگن در خدمت مسافران و توریست ها می باشد. باید به این نکته توجه کرد که برای انگشت‌نگاری در این سفارت‌ها که جزیی از مراحل صدور و اخذ ویزای شینگن می باشد، بایستی به نمایندگی‌های آن‌ها مراجعه کرد، نه خود سفارت.

گرفتن ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

پرسش های احتمالی در هنگام مصاحبه اخذ ویزای شینگن

پرسش های محتمل و معمول در مصاحبه کشورهای حوزه شینگن برای صدور ویزای شینگن بدین قرار است:
_قصد سفر به کدام کشورهای شینگن را دارید؟ _آیا در منطقه‌ی شینگن دوست، آشنا یا فامیل دارید؟ _هزینه‌ی سفر شما بر عهده‌ی چه کسی است؟ _هدف شما از سفر چیست؟ _چه مدت اقامت دارید؟ _از کجا مطمئن باشیم که به وطن خود بازخواهید گشت؟ _شغل شما چیست و درآمد شما چقدر است؟ _و…


انواع ویزای شینگن

یکی از دلایل و علاقمندی افرادی که به اروپا سفر می کنند و یا به دنبال اخذ اقامت در یکی از کشور های اروپایی می باشند دریافت ویزای شنگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) است تا به واسطه اخذ ویزای شینگن بتوانند به راحتی و همانند یک شهروند اروپایی به تمامی نقاط اروپا بدون هیچ محدودیتی تردد نمایند.

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

انواع صدور ویزای شینگن

ویزای شینگن ترانزیت: این نوع ویزای شینگن برای مسافرانی است که قصد دارند به منظور سفر به کشوری دیگر در کشوری فرود آمده و پروازشان را تعویض نمایند. این افراد که ویزای شینگن ترانزیت دارند حق خروج از محدوده فرودگاه را ندارند .
ویزای شینگن عبور: در این نوع ویزای شینگن مسافر قصد دارد در کشوری فرود آمده و به وسیله مسافرت زمینی این کشور را به قصد کشور دیگری ترک نماید. در ویزای شینگن عبور، مسافر نمی تواند توقفی در این کشور داشته باشد .
ویزای شینگن توریستی: عموما مسافران از طریق این ویزای شینگن وارد محدوده شنگن می شوند البته به شرط غیر اروپایی بودن آنها. این ویزای شنگن برای مدتی اعتبار دارد و مسافرین می توانند توسط آن به یک یا چند کشور اروپایی مسافرت کنند و از مزایای ویژه ی ویزای شینگن توریستی استفاده نمایند.
ویزای شینگن بلند مدت: این ویزای شینگن مخصوص افرادی ست که نیاز به تردد مداوم در حوزه شنگن دارند. این افراد می توانند توسط این ویزای شینگن به راحتی در محدوده شنگن تردد نمایند. اعتبار این ویزای شنگن از سه ماه تا دو سال و یا حتی بیشتر متغیر بوده و در پایان اعتبار باید سه ماه از روی اعتبار ویزای شنگن پیشین حداقل گذشته باشد تا با دلایل کاملا قانونی بتوانید دوباره به اخذ ویزای شینگن نائل شوید .
اگر شغل و حرفه شما به گونه ای می باشدکه باید به صورت مداوم در محدوده شنگن تردد می کنید بهتر است برای گرفتن ویزای شینگن بلند مدت اقدام نمایید.
سعی کنید که برای دریافت ویزای شینگن و یا اقامت خود در کشور های اروپایی سریعا به متخصصین این امر مراجعه کرده و تمامی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن را تکمیل کنید.


ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور
دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

سخن پایانی در مورد اخذ ویزای شینگن

نکاتی که باید در هنگام ارائه مدارک برای اخذ ویزای شنگن رعایت گردد بدین قرار است:
۱) تمامی کپی های ارائه شده کاملا واضح و خوانا باشد از تمامی مدارک (انگلیسی و فارسی: صفحه اول پاسپورت و ویزای شنگن پیشین وگردش حساب).
۲) تاریخ ترجمه مدارک فقط تا پنج ماه قبل از ورود به سفارت دارای اعتبار است.
۳) برای سفارت اسپانیا: مدارک به زبان اسپانیایی باید ترجمه شود تا در روند اخذ ویزای شینگن خللی ایجاد نشود.
۴) برای سفارت یونان: مدارک به زبان انگلیسی همراه با تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه باید ترجمه شود.
۵) برای سفارت پرتغال: مدارک به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم باید ترجمه گردد تا در پروسه صدور ویزای شنگن مانعی ایجاد نشود.

دریافت ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

دریافت ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
اخذ ویزا شینگن تضمینی | آی بی تور
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای برای اخذ ویزای شینگن، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

دریافت ویزا شینگن فوری | آی بی تور

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور