آی بی تور > ویزای شینگن > اخذ ویزای شینگن توریستی
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

دانستنی‌هایی در خصوص اخذ ویزای شینگن توریستی

این نوع ویزا معمولا با دعوتنامه های توریستی و بواسطه ی آژانس های مسافرتی طرف قرارداد انجام میشود ، هر چند در این حالت خود مسافر هم میتواند بطور مستقیم اقدام کند اما ریسک بالاتری را نسبت به حالتیکه از طریق آژانس اقدام کند متحمل میشود.عواملی که باعث افزایش امکان اخذ ویزا از طریق آژانس های مسافرتی میگردد شامل دعوتنامه های توریستی ،اعتبار و سربرگ و تضمین هایی  هست که آژانس های مسافرتی در قبال بازگشت به موقع و خسارات وارد شده ی دیگر متعهد میگردند.

یک ویزای شینگن توریستی به اتباع کشورهای ثالث اجازه می دهد که برای مدت حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۶ ماهه به منطقه شنگن وارد شوند تا بتوانند از سفربه اروپا برای لذت بردن از آن استفاده کنند. هر چند که نیت شما ممکن است دانستن شرایط اخذ ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری شینگن باشد که مقوله‌ای جداست.

اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور


به هنگام سفر گردشگری به اروپا، چه کسانی به ویزای توریستی شنگن نیاز داردند؟

جدای از اینکه قصدا داشته باشید مدت اعتبار ویزای شینگن را بدانید، ممکن است شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به اروپا برای اهداف گردشگری هستند، مجاز به درخواست یک ویزای کوتاه مدت شینگن تحت مشخصات "توریست" باشند. در واقع شما باید برای ویزای شینگن توریستی درخواست دهید اگر ملیت شما در لیست کشورهایی است که اتباع خود نیاز به یک ویزای کوتاه مدت شنگن دارند. برای اطلاعات دقیق تر ابتدا با کشورهای حوزه شینگن آشنایی پیدا کنید.

اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

چه اسنادی در هنگام صدور مجوز گردشگری شنگن مورد نیاز است؟

 • هنگام درخواست یک ویزای توریستی شنگن جدای از رویه ی هزینه اخذ ویزای شینگن، باید اسناد زیر را ارسال کنید:
 • فرم درخواست ویزا را به طور کامل با اطلاعات صحیح تکمیل کنید.
 • دو عکس جدید، در طی سه ماه گذشته، مطابق با معیارهای عکس ویزای شنگن ( تا پذیرفته شده شود)
 • پاسپورت معتبر. نه بیش از ده سال و و با حداقل سه ماه اعتبار پس از اقامت برنامه ریزی شده خود در شنگن. برای داشتن برچسب ویزا باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • رزرو قطار یا برنامه سفر. یک سند شامل تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از منطقه شنگن. از نحوه دریافت رزرو پرواز برای درخواست ویزای توریستی اطلاع کامل یابید.
 • بیمه مسافرت. مدارک خود را از باب اینکه بیمه مسافرتی تهیه کرده اید – بیمه‌ای که در شرایط اضطراری پزشکی کارگشا باشد – کامل کنید. لذا مدارک ویزای شینگن را به طور کامل تکمیل و جمع آوری کنید.
 • اثبات محل اقامت. شواهدی که نشان دهد در طول زمان خود در شنگن، کجا اقامت دارید. این شواهد می‌تواند:  - رزرو هتل / خوابگاه. با نام، آدرس کامل، تلفن و ایمیل، برای تمام وقت شما در منطقه شنگن - قرارداد اجاره. اگر شما یک محل را در کشوری که قصد اقامت در آن را خواهید داشت
 • نامه برگزاری تور. اگر شما با یک آژانس تور سفر می کنید.
 • اثبات تمکن مالی. شواهدی که نشان می دهد پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در شنگن دارید. این آیتم می تواند مواردی مانند : - بیانیه حساب بانکی - نامه حمایتی. وقتی فرد دیگری شما را از لحاظ مالی برای سفر به منطقه شنگن ساپورت می‌کند. این نیز اغلب بعنوان تأییدیه حمایت شناخته می شود. - ترکیبی از هر دو
 • ویزای شینگن بدون اثر انگشت عنوانی مجزا از مطالب قید شده است.
 • شواهد وضعیت اشتغال - اگر استخدام جایی هستید : . قرارداد استخدام . اجازه ترک کارفرما . اسناد بازپرداخت مالیات -اگر شغل آزاد دارید : . یک کپی از مجوز کسب و کارتان . بیانیه‌ی بانک از وضعیت ۶ ماه آخر. اسناد بازپرداخت مالیات - اگر یک دانش آموز هستید : . گواهی ثبت نام .نامه‌ی عدم سوء پیشینه از دانشگاه
 • شرح سفر خود به اروپا، هدف شما برای سفر، مکان هایی که در اروپا خواهید دید، زمان بندی و تمام اطلاعات شخصی است. *برای افراد زیر سن قانونی : - گواهی تولد /حکم حضانت در صورتی که پدر و مادر والدین طلاق گرفته‌اند، یا گواهی مرگ والدین / اثبات فرزند خواندگی -نامه رضایت والدین، به علاوه کپی از گذرنامه والدین یا سرپرست قانونی
 • به این ترتیب حتما قیمت ویزای شینگن و هزینه ویزای شینگن توریستی را مد نظر قرار دهید.
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

متخصص تورهای نمایشگاهی
شما باید تقاضای ویزای توریستی شینگن خود را در مرکز سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا در مقصد اصلی شما در منطقه شنگن، ارائه دهید. پس حتما زوایای اخذ ویزای شینگن را بررسی کنید. مقصد اصلی به این معناست : -هنگام بازدید از تنها یک کشور شنگن، درخواست خود را در مرکز سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا در آن کشور، ارائه دهید.  - هنگام بازدید از بیش از دو کشور شنگن، درخواست خود را در مرکز سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا در آن کشور ارسال کنید (این بدان معناست که شما می دانید ویزای شینگن چیست) : . در آن کشور، شما روزهای بیشتری را صرف می کنید .کشور اولی که به آن وارد می‌شوید، در صورتی که تعداد روز مساوی در هر کشور خواهید ماند. توجه داشته باشید که مقامات حاضر در مقصدتان، چگونه در کشورشان شرایط اخذ ویزا را تنظیم کرده‌اند . در کشورهای بزرگ‌تر ، صدور ویزا از طریق حوزه‌های قضایی تنظیم می‌شود . دقت کنید که در سفارت ، کنسولگری و یا مرکز ویزا کشور مقصد خود ، زیر حوزه قضایی که در آن زندگی می‌کنید درخواست دهید .

چگونه برای یک ویزای توریستی شنگن درخواست دهیم ؟

 • برای تکمیل درخواست شینگن گردشگری آن هم به صورت موفقیت آمیز، این مراحل را دنبال کنید (ابتدا بهتر است نحوه اخذ ویزای شینگن را نیز بررسی کنید) :
 • ۱.اطمینان حاصل کنید که شما برای یک ویزای توریستی شنگن واجد شرایط هستید. (برای اطمینان خاطر، مباحث ویزای شینگن تضمینی مطالعه شود) با توجه به این که چند نوع ویزای شنگن وجود دارد، باید اطمینان حاصل کنید که ویزای مورد نیاز شما این است.
 • ۲.مشخص کنید که کجا باید درخواست دهید .
 • ۳. بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی خود را بیابید.
 • ۴. مدارک مورد نیاز برای یک ویزای توریستی شنگین را جمع آوری کنید تا خیال شما بابت اخذ انواع ویزا شینگن تضمینی راحت باشد.
 • ۵. قرار ملاقات در سفارت کشور مقصد خود را ست کنید. ممکن است مجبور شوید این قرار ملاقات را آنلاین یا شخصی در مرکز سفارت / کنسولگری / ویزا قرار دهید.
 • ۶. شرکت در مصاحبه ویزا
 • ۷. پرداخت هزینه ویزای توریستی.
 • ۸. منتظر جواب در درخواست ویزا باشید
 • مباحث مربوط به اقدامات لازم برای دریافت ویزای شینگن را از دست ندهید.
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

چه زمانی برای درخواست ویزای شینگن توریستی اقدام کنیم؟

قبل از هر چیزی ابتدا کشورهای محبوب برای گرفتن ویزای شینگن را بررسی کنید. درخواست ویزای توریستی خود را حداقل ۱۵ روز قبل از سفر برنامه ریزی شده به منطقه شنگن ارائه کنید. این آخرین باری است که می‌توانید درخواست تان را انجام دهید. از طرف دیگر، زودترین زمانی که شما می‌توانید برای ویزای توریستی به منطقه شنگن درخواست بدهید، سه ماه قبل از سفر شما است. هم‌چنین بهتر است راحت ترین کشور برای اخذ ویزا شینگن توریستی را نیز مد نظر قرار دهید.


اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

دریافت ویزا چقدر طول می کشد؟

جدای از بررسی راحت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن، توصیه می‌شود که برای ویزای شنگن، دو هفته قبل از سفر، برنامه‌‌ریزی کنید و سپس درخواست دهید. کنسولگری سفارت پس از ۱۰ روز کاری به طور معمول (یا کمتر به طور معمول)، مدت زمانی که برای انجام تمام مستندات و درخواست مسافر اقدام می شود، پاسخ می دهد. با توجه به وضعیت، زمان انجام ممکن است تا دو ماه طول بکشد، در صورتی که در مورد فردی چیزی غیرمعمول وجود داشته باشد یا وضعیت غیرمعمول برای بررسی وجود داشته باشد. در این باره دقت کنید که راحت ترین کشور برای اخذ ویزا شینگن تحصیلی مقوله‌ای متفاوت از بحث بالا محسوب می‌شود

اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور
اخذ ویزای شینگن توریستی - آی بی تور

تا چه مدت زمانی ویزا معتبر است ؟

ویزای توریستی معمولا برای اقامت بیش از ۹۰ روز معتبر نیست. اگر زیاد سفر می‌کنید (تعداد روزهای سفر شما زیاد باشد)، و به بیش از یک کشور شنگن سفر می‌کنید، از ویزای چند ورودی استفاده کنید. بنابراین بیش از چند کشور و بیش از چند روز می‌توانید اقامت داشته باشید. دقت داشته باشید که قضیه‌ی ویزای شینگن کاری متفاوت است و برای این مورد، راحت ترین کشور برای اخذ ویزا شینگن کاری بررسی کنید.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور