آی بی تور > ویزای شینگن > نحوه اخذ ویزای شینگن

اطلاعاتی درباره اخذ ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

نحوه اخذ ویزای شینگن

محکم‌ترین و به‌صرفه ترین راه برای دریافت ویزای شینگن این است که خود مسافر شخصا برای تعیین وقت از طرف سفارت کشور صادر کننده ویزای شینگن اقدام نماید. اگر خواهان دریافت ویزای شینگن هستید، قبل از هر موردی باید هماهنگی های لازم را با سفارت کشور مقصد که صادر کننده ویزای شینگن است، انجام دهید.


تعیین وقت سفارت و مصاحبه به نیت اخذ ویزای شینگن

اولین گام از مراحل مختلف دریافت ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت صادر کننده ویزای شینگن برای مصاحبه با شما است. پسندیده تر است پیش از آماده کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت اینترنتی، حضوری یا تلفنی به مسافر داده می شود.
یکی از مسیرهای همیشگی و معمول برای گرفتن وقت از سفارت برای اخذ ویزای شینگن، اخذ ویزای شینگن توریستی و یا اخذ ویزای شینگن تضمینی، فرستادن ایمیل به سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن می باشد. در یک ایمیل مشخص اطلاعاتی مانند تاریخ سفر، نام خانوادگی، نام، هدف سفر و شماره پاسپورت تان را به زبان انگلیسی قید کنید و برای سفارت مورد نظرتان ارسال نمایید. معمولا در همان روز و ظرف بیست و چهار ساعت، سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن برای شما ایمیلی ارسال می نماید که زمان مصاحبه در آن قید شده است.
سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن معمولا وقت عادی برای مسافر می فرستد؛ پس بهتر است از دو ماه قبل سفر برای تعیین وقت اقدام نمایید. در شرایط خیلی خاص پزشکی و ... با نظر خود سفارت، برای اخذ ویزای شینگن وقت فوری هم صادر می گردد. بعد از تعیین وقت برای اخذ ویزای شینگن، مسافر یک روز برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت حضور پیدا می کند.

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز به نیت گرفتن ویزای شینگن برای همه کشورهای عضو شنگن شبیه به هم و مشابه یکدیگر می باشد. تنها در برخی جزئیات اندکی متفاوت است. باید توجه کنید که همه مدارک ترجمه شده، بایستی ممهور به مهر دادگستری باشند که عموما دارالترجمه ها پس از ترجمه مدارک، برای گرفتن این مهر اقدام می نمایند. این مرحله از اخذ ویزای شینگن را پشت سر بگذارید.


فرم تکمیل شده درخواست برای گرفتن ویزای شینگن

اولین مرحله برای گرفتن ویزای شینگن برای هر کشور، تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن آن کشور است که باید از سفارت مربوطه به صورت اینترنتی و یا اینکه حضوری دریافت گردد. این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه برای اخذ ویزای شینگن ارائه دهید. در فرم اخذ ویزای شینگن از شما درباره نوع ویزای شما هم سوال پرسیده می گردد. مثلا اخذ ویزای شینگن توریستی، دو نوع می باشد: ویزای شینگن یک بار ورود و ویزای شنگن چندبار ورود یا ویزای شینگن مالتیپل که شما باید مشخص نمایید خواهان دریافت کدام نوع ویزا هستید.

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

فرم جامع درخواست اخذ ویزای شینگن

اگر در هنگام سفرتان قصد خروج از محدوده شینگن و ورود دوباره به محدوده شنگن را داشته باشید، باید برای اخذ ویزای شینگن چندبار ورود اقدام نمایید. در صورت گرفتن ویزای شینگن ویزای مالتیپل یا چند بار ورود به محدوده شنگن، می‌توانید بسیار ساده، به کشورهای اروپای شرقی مانند صربستان، مونته نکرو، بلغارستان، کوزوو، آلبانی، مقدونیه، کرواسی و ... بدون گرفتن ویزای شینگن جداگانه برای این کشورها سفر نمایید.
البته در مورد گرفتن ویزای شینگن به صورت کلی می بایست یک مقدار محتاطانه عمل نمایید. مثلا اگر برای اولین بار قصد سفر به محدوده شینگن را دارید، پسندیده تر می باشد برای اخذ ویزای شینگن توریستی دو هفته‌ای و یک بار ورود اقدام نمایید تا به احتمال بیشتری درخواست دریافت ویزای شینگن شما پذیرفته شود.


اخذ ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

نکات مهم در مورد اخذ ویزای شینگن

توجه: هرچند که تمام کشورهایی که عضو شینگن هستند ویزای همه شان ویزای شنگن به حساب می آید، ولی فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است، بنابراین مثلا برای درخواست ویزای ایتالیا نباید به سفارت استونی رجوع کنید.
_شناسنامه ایرانی برای اخذ ویزای شینگن
ترجمه‌ رسمی شناسنامه با کپی از تمام صفحات باید حتما موجود باشد تا مراحل اخذ ویزای شینگن با مشکل ابتدایی مواجه نشود.
_گذرنامه برای دریافت ویزای شینگن
همراه داشتن اصل گذرنامه (پاسپورت) با امضاء و گذرنامه های پیشین بسیار حائز اهمیت می باشد. البته گذرنامه باید تا حداقل شش ماه پس از درخواست اخذ ویزای شینگن، اعتبار داشته باشد.
توجه
: می بایست پیش از ارائه گذرنامه، حتما قسمت امضای دارنده گذرنامه در صفحه پاسپورت تان را برای اخذ ویزای شینگن، با خودکار امضا نمایید.
_سه قطعه عکس رنگی برای گرفتن ویزای شینگن
عکس ها برای گرفتن ویزای شینگن باید رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کاملا جدید که با ظاهر فعلی صاحب عکس همشکل باشد و در ابعاد شش در چهار ارائه گردد. طبق ضوابط شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا شینگن چاپ می گردد.
توجه
: در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ متقاضی باشد، باید برای همراهان وی هم دو قطعه عکس در مدارک در نظر گرفته شود تا برای گرفتن ویزای شینگن با مشکل خاصی برخورد نکنید.
_ارائه اسناد رسمی شغلی و منابع مالی برای اخذ ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)
گواهی اشتغال به کار باید بر روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی ارائه گردد. برای اخذ ویزای شینگن در صورت اشتغال به شغل آزاد، ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضرورت دارد.
در صورتی که به صورت پروژه‌ای کار می کنید یا با شرکت خاصی همکاری نمی کنید، مدرکی از پروژه های آینده که باید روی آنها کار کنید ارائه دهید یا آنکه مدرکی را عرضه کنید که نشان دهنده بازگشت شما به خاطر وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده باشد. این مورد را برای برای اخذ ویزای شینگن به خاطر بسپارید که افسران به دنبال مدرکی معتبر هستند که نشان از بازگشت شما به کشور تان را داشته باشد. اخذ ویزای شینگن با ارائه این مدارک راحت تر می گردد.
   برای دانشجویان، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه ضروری است. مدارکی مثل توصیه نامه استادان که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما و انگیزه بازگشت باشد هم می توانند برای برای دریافت ویزای شینگن بسیار مفید خواهد بود.
   برای اخذ ویزای شینگن برای افرادی مثل زنان خانه دار یا فرزندان که تحت تکفل می باشند، گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‌حساب بانکی مربوط به همسر یا پدر ضرورت کامل دارد.

اخذ ویزا شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور