آی بی تور > ویزای شینگن > اقدامات لازم برای دریافت ویزای شینگن

اقدامات لازم برای دریافت ویزای شینگن در کمترین زمان ممکن

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

دریافت ویزای شینگن به چه صورت است؟

ویزای شینگن سند صادر شده توسط مقامات مسئول برای طرف ذینفع برای بازدید و سفر به منطقه‌ی شنگن و در داخل آن می باشد. منطقه‌ی شنگن از بیست و شش کشور تشکیل شده است که توافق نموده اند شهروندان‌شان آزادانه در منطقه شینگن به صورت کشوری واحد آزادانه تردد نمایند. از بیست و شش کشور تحت توافق شنگن، بیست و دو کشور جزو اتحادیه‌ی اروپا و چهار کشور عضو EFTA هستند.
ویزای شینگن، اکثر کشورهای اروپایی به جز انگلستان را تحت لوای خود می گیرد و کشورهایی مثل رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند به زودی بخشی از این توافقنامه خواهند شد. با این حال، کشورهایی مانند نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین که بخشی از اتحادیه‌ی اروپا نیستند در حال حاضر به منطقه‌ی شنگن تعلق دارند و از سیاست حرکت آزادانه بهره می‌برند.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن از هر نوع (دریافت ویزای شینگن تحصیلی، اخذ ویزای شینگن کاری و یا اخذ ویزای شینگن تضمینی)، این مدارک به همراه ترجمه شان به سفارت تحویل گردد:
۱. پرینت حساب بانکی؛ گردش سه ماه آخر و مانده حساب که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده باشد.
۲. در صورت داشتن بیمه کاری؛ سابقه سه ماه آخر پیش از درخواست گرفتن ویزای شینگن.
۳. در صورت دارا بودن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند به وقت تحویل بقیه مدارک به مسافر که برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده استرداد می گردد.
توجه
: در صورتی که در حساب بانکی تان به اندازه کافی منابع مالی ندارید، ارائه یک نامه از سمت پدر، همسر، شخص دعوت کننده یا بستگان نزدیکی که توانایی پشتیبانی مالی شما را در طول سفر دارند، می تواند برای گرفتن ویزای شینگن کمک کننده باشد.
درصورت ارائه این نامه برای اخذ ویزای شینگن، باید مدارک حساب بانکی آن شخص را الصاق نمایید.
_ارائه بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد.
برای اخذ ویزای شینگن برای درخواست گرفتن ویزای شینگن، ارائه رزرو بلیط هواپیما کافی است و نیازی به خرید قطعی بلیط هواپیما نمی باشد.


مدارک مهم برای دریافت ویزای شنگن

_بیمه مسافرتی برای دریافت ویزای شینگن
بیمه مسافرتی باید برای کل مدت زمان سفر حداقل هزینه سی هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان دریافت ویزای شینگن باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد و در پروسه دریافت ویزای شینگن مانعی ایجاد نکند.
شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت کننده در کشور مقصد هم می تواند بیمه ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور دریافت کند.
_کارت رزرو هتل برای گرفتن ویزای شینگن
می بایست رزرو هتل برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت باشد.
توجه: اگر دعوت نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل برای گرفتن ویزای شینگن نخواهید داشت.
_دعوت نامه (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)
در صورت داشتن دعوت نامه، ارائه اصل دعوت نامه که شخص دعوت کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده است الزامی می باشد. پسندیده تر می باشد مدارکی جهت نشان دادن نسبت شخص دعوت کننده با مسافر ارائه شود.
در صورتی که شخص دعوت کننده دوست شماست، ارائه پرینت ایمیل ها یا حتی عکس هایی که دوستی شما را اثبات می کند، می تواند یاری دهنده باشد. یک بار مطالعه دعوت نامه برای اخذ ویزای شینگن هم به شما کمک می کند تا اگر در روز مصاحبه سوالی درباره دعوت نامه پرسیده شد، توانایی پاسخ داشته باشید.
_زمان و هزینه لازم برای صدور ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)
بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور ویزای شنگن عموما بین دو تا سه هفته زمان می برد. ممکن است ویزا شنگن زودتر صادر گردد یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر زمان بخواهد، ولی عمدتا تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص خواهد شد که شما واجد دریافت ویزای شنگن می باشید یا اینکه نیستید.
پس از ارائه مدارک و مصاحبه، سفارت کشور صادر کننده ویزای شینگن تاریخی را اعلام می کند تا مسافر شخصا برای دریافت پاسپورت و نتیجه ویزای شنگن، به محل سفارت رجوع نماید.


دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور
دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

قیمت ویزای شینگن و مصاحبه

_قیمت ویزای شینگن
قیمت ویزای شینگن شصت یورو می باشد که در زمان درخواست برای اخذ ویزای شینگن به صورت نقدی در محل سفارت دریافت می گردد.
_مصاحبه سفارت برای ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)
مصاحبه ویزای شنگن، در روز تعیین شده توسط سفارت کشور صادر کننده ویزای شنگن و در همان زمان ارائه مدارک انجام می شود. این مصاحبه به زبان فارسی است و معمولا پرسش هایی کلی در مورد خود شخص و دلایل سفر وی به محدوده شنگن خواهد بود. تلاش نمایید به تمامی پرسش ها، پاسخ های مختصر و کامل بدهید و به هیچ عنوان حرفی به غیر از واقعیت را بیان ننمایید. عکس و اثر ده انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در سیستم VIS گرفته می شود تا مراحل اخذ ویزای شینگن ادامه یابد.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

دریافت ویزای شینگن - مصاحبه ویزای شینگن | آی بی تور

مصاحبه برای دریافت ویزای شینگن

_سوالات متداول در مصاحبه سفارت برای اخذ ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)
• زمانیکه برای مصاحبه به سفارت می روید ممکن است سوالات زیر از شما پرسیده شود:
_قصد سفر به کدام کشورهای اتحادیه ی شینگن را دارید؟ _آیا از اعضای خانواده، آشنایان، دوستان یا فامیل‌های خود کسی را در کشورهای عضو شینگن دارید؟ _ اقامتتان در محدوده شنگن برای چه مدت به طول خواهد انجامید؟ _ هدف از سفرتان به محدوده شنگن چیست؟ _هزینه سفر شما به محدوده شنگن بر عهده ی کیست؟ _ وضعیت سواد و تحصیلی‌ تان چگونه است؟ _آیا ازدواج کرده اید؟ اگر بله، چه مدت است که ازدواج کرده اید؟ شغل همسرتان چیست؟ _آیا فرزند دارید؟ اگر بله، چند سالشان است و چه می کنند؟ _ در چه شرکتی مشغول به کار هستید؟ _ کار شرکت و خودتان چیست؟ _ درآمد و حقوقتان چقدر است؟ _ آیا تاکنون به کشورهای دیگر سفر کرده اید؟ _ از کجا مطمئن باشیم که به وطن خود باز خواهید گشت؟ _ محل اقامتتان کجا خواهد بود؟ _آیا در طول سفرتان، کسی در محل کارتان جایگزین شما خواهد شد؟


مدت اعتبار ویزای شنگن

مدت اعتبار ویزای شنگن حداکثر نود روز در یک مدت شش ماهه می باشد. توجه داشته باشید که یک ویزای شینگن دو تاریخ مشخص دارد؛ اولی تاریخ اعتبار ویزای شنگن و دومی تعداد روزهای مجاز ویزای شنگن که حداکثر نود روز می باشد.
مسافر بیشتر از نود روز نمی تواند در محدوده شنگن توقف نماید و بایستی به موطن خود بازگردد. برای ورود شما به محدوده شنگن لازم است هر دو تاریخ معتبر باشند. یک کد هم برای مشخص کردن تعداد دفعه های مجاز ورود شما به محدوده شینگن است که می تواند از یک تا نامحدود باشد.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

اطلاعات بیشتر درباره دریافت ویزای شینگن

• کد، تعداد دفعه های مجاز ورود تعیین می کند با این ویزای شنگن چند بار می توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروج از محدوده شینگن، ویزای شنگن شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل می گردد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن می باشد و شما می توانید در مدت اعتبار ویزای شنگن و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزای شینگن تان به محدوده شنگن وارد و از آن خروج کنید.
• اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزای شنگن دریافت کرده اید. تغییر مسیر ورودی می تواند در مرزهای محدوده شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزای شنگن را ابطال نمایند و دارنده ویزای شینگن را به کشور مبدا بفرستند. مثلا اگر شما ویزای شینگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از استونی وارد محدوده شنگن شوید، مقامات مرزی در استونی می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از محدوده شینگن اخراج نمایند.
• پس از دریافت ویزای شینگن و ورود به محدوده شینگن عملا می توانید به همه کشورهای آن سفر نمایید. زیرا کنترل مرزی بین کشورهای محدوده شینگن وجود ندارد.
• داشتن ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده شینگن نیست. مقررات گفته شده، چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجوز دارند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن ممانعت نمایند.
• افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه ی خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره دارا می باشند.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

درخواست اخذ ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) ممکن است بر اساس صلاحدید افسر کنسولی رد و به اصطلاح ریجکت گردد. حال پرسش اینجاست که چه عواملی باعث ریجکت ویزای شینگن در سفارت و یا کنسولگری می شود؟
پانزده دلیل
اصلی رد شدن ویزای شینگن شامل موارد زیر می باشد:
• _نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران (خالی بودن پاسپورت). _عدم ارائه دلیل محکم و قانونی برای برگشت به کشور. _عدم ارائه بیمه درمانی معتبر. _تولد غیر قابل قبول یا گواهی ازدواج. _عدم تامین هزینه های سفر. _توضیح ناکافی برای اقامت. _پاسپورت آسیب دیده. _فعالیت جنایتکارانه گذشته یا کنونی. _ نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر. _داشتن آلرت در اروپا و یا شینگن. _نداشتن هدف مشخصی از سفر. _ارائه مدارک جعلی. _ گذرنامه نامعتبر. _عدم رعایت محدودیت ویزای شینگن.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

نحوه رفع ریجکت ویزای شینگن

محتمل است که درخواست اولیه شما برای اخذ ویزای شینگن به دلیل ارائه مدارک ناقص یا دلایل ذکر شده ی پیشین رد شده باشد. پس، اگر شما مجددا پرونده را اجرا کنید و مطمئن گردید که در این زمان شما مستندات را پوشش می دهید و نواقص پرونده را رفع کرده اید، می توانید تأیید ویزای شنگن را دریافت نمایید و به اخذ ویزای شینگن نائل آیید.
مواردی وجود دارد که ممکن است درخواست ابتدایی برای اخذ ویزای شینگن رد شود اما زمانی که درخواست بعدی برای گرفتن ویزای شینگن با اسناد مکفی پر شده باشد، دریافت ویزای شنگن موفقیت آمیز خواهد بود. در صورتی که نامه ای را برای درخواست مجدد ویزای شنگن خود می خواهید ارائه دهید، مطمئن شوید که تاریخچه ی آخرین درخواست، دلیل رد شدن و آنچه که در این برنامه انجام داده اید را ارسال نمایید و ضمیمه پرونده خود کنید.
نکته
: هنگامی که یک کشور عضو شنگن ویزای شینگن را رد نماید، تمام اظهارات شما و علت تصمیم آنها را ثبت می کند. به طور کلی در بین کشورهای عضو ویزای شینگن به اشتراک گذاشته نشده است، مگر اینکه این موضوع خیلی مهم و حیاتی باشد.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

برخی موارد حساسیت برانگیز مانند تروریسم، قاچاق و سایر حوادث با سایر کشورهای عضو محدوده شنگن به اشتراک گذاشته می شود و در هنگام بررسی پرونده شما هشدار در سیستم منتشر می شود. همچنین زمانی که شما برخی اسناد جعلی را ارائه کرده اید، در VIS (سیستم اطلاعات شنگن) هم انعکاس داده می گردد.
در حالت کلی جای نگرانی وجود ندارد. درصورتی که مورد شما جزو نکات قید گردیده نباشد، بعد از تکمیل مدارک اخذ ویزای شینگن می توانید دوباره ویزای شنگن درخواست دهید و به عنوان یک متقاضی جدید شناخته خواهید شد. شما به سهولت می توانید از سفارت دیگر کشورهای عضو محدوده شنگن درخواست ویزا دهید و تاریخچه شما اثر سوئی بر درخواست جدید شما نخواهد داشت.

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

دریافت ویزای شینگن - ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
اخذ ویزا شینگن تضمینی | آی بی تور
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

دریافت ویزا شینگن فوری | آی بی تور

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور