آی بی تور > ویزای شینگن > ویزای شینگن آلمان

گرفتن ویزای شینگن آلمان

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

وقت سفارت و مدارک لازم جهت ویزای شینگن آلمان

ویزای شنگن مجوز سفر به کشورهای محدوده شنگن است. این نوع روادید مجوز اقامت حداکثر ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه می باشد.
جهت اخذ ویزای شنگن آلمان دلایل و اسناد کافی برای اثبات دلیل سفر مورد نیاز است. مدارک شغلی مرتبط  و کافی با علت سفر و مدارک مالی از جمله پرینت ۳ ماهه ی گردش حساب های بانکی و نامه ی تمکن مالی  الزامیست.
اهمیت پرینت حساب ۳ ماهه بسیار بالاست و در صورت عدم تایید پرینت حساب از سوی سفارت ،سایر مدارک شغلی و ملکی قوی جهت صدور ویزا کفایت نمیکند.

ترجمه ی هیچ کدام از مدارک نیاز نیست تنها اصل و کپی مدارک کافی است.کپی همه ی مدارک باید در سایز A۴ باشد حتی اگر سایز اصل سند متفاوت باشد.
وقت سفارت از طریق مرکز ویزا متریک پس از واریز وجه ۱۹۰.۰۰۰ تومان به مسافر داده میشود.چنانچه مسافر قبل از ۷۲ ساعت کنسل کردن نوبت سفارت خود را به ویزامتریک اعلام کند ، مبلغ واریز شده عودت داده میشود و نوبت گرفته شده کنسل میشود.افرادی که بعد از سال ۲۰۱۴ ویزای آلمان داشته اند نیاز به انگشت نگاری مجدد ندارند.کودکان زیر ۱۲ سال الزامی جهت حضور در سفارت و انگشت نگاری ندارند هر چند که بهتر است حضور داشته باشند.پروسه ی بررسی مدارک در سفارت آلمان ۱۴ روز کاری یاحدود ۲۱ روز زمانبر است و در برخی موارد بیش از ۲۱ روز بوده است.

بیشترین طول اقامت مسافر باید در خاک کشور مبدا که از آن جا ویزا صادر شده باشد.

گذرنامه باید حداقل ۳ ماه از پایان سفر اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه ی خالی داشته باشد.

گذرنامه باید طی ۱۰ سال گذشته صادر شده باشد و امضا شده باشد.

مدت بیمه ی مسافرتی باید منطبق با مدت ویزای درخواست شده باشد.

برای انجام درخواست در دفتر ویزامتریک تهران، شما باید یک قرار ملاقات در صفحه وب ویزامتریک تنظیم کنید. خدمات اضافی که در ویزامتریک ارائه میشود: خدمات VIP، عکسبرداری بیومتریک، خدمات پر کردن فرم درخواست، تحویل پاسپورت توسط پیک، سرویس اطلاع رسانی، (پیامک، پست الکترونیک، تلفن)، ترجمه مدارک، انجام فتوکپی و فکس است.

هزینه های ورودی سفارت آلمان:


بالاتر از ۱۲ سال        ۶۰ یورو

بین ۶ تا ۱۲ سال       ۳۵ یورو

پایین تر از ۶ سال     رایگان


کشور آلمان علاوه بر حوزه‌های صنعت و اقتصاد، در زمینه جذب توریست نیز بسیار موفق است و تنوع مکان های دیدنی کشور آلمان - از موسیقی و هنر در شهر برلین تا جنگل‌های زیبای غرب - از عوامل موفقیت این کشور در زمینه گردشگری به حساب می آید. از دیگر سو، کشور آلمان یک مقصد توریستی چهار فصل می باشد. جمیع این عوامل سبب گشته اند تا افراد بسیاری از سراسر جهان با تور‌های توریستی، نمایشگاهی و ... به کشور آلمان سفر نمایند.

اگر شما نیز قصد سفر به آلمان را دارید، می‌توانید در آی بی تور بهترین و با کیفیت ترین تور کشور آلمان را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور مورد نظر خود را را از بین بیشمار آژانس معتبر مسافرتی گزینش نمایید. آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن به حساب می آید و به منظور تسهیل روند صدور ویزای شینگن آلمان، مراحل اولیه از جمله جمع‌آوری مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک را به دفاتر خدمات ویزا واگذار کرده است. پر واضح است تصمیم‌ نهایی در مورد ویزای شینگن درخواستی از جانب سفارت آلمان گرفته می‌شود.


گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

انواع ویزای شینگن آلمان

از آنجایی که آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن است، کلیه افرادی که قصد اقامت در خاک آلمان را حداکثر تا مدت ۹۰ روز (سه ماه) را دارند، باید از مسیر سفارت با ارائه مدارک درخواستی و طی مراحل اقدام به دریافت ویزای شینگن آلمان کنند. ویزای شینگن آلمان دارای انواع مختلفی است؛
ویزای شینگن آلمان دیدار از بستگان
ویزای شینگن آلمان نمایشگاهی
ویزای شینگن آلمان توریستی
ویزای شینگن آلمان تجاری
ویزای شینگن آلمان ماموریت کاری
ویزای شینگن آلمان کنگره و سمینار
ویزای شینگن آلمان مسابقه‌های ورزشی
ویزای شینگن آلمان ترانزیت
ویزای شینگن آلمان درمان
ویزای شینگن آلمان همراهی بیمار در سفر
ویزای ملی
(ویزای ورود برای اقامت بلندمدت با هدف و منظوری خاص است (بیش از سه ماه) که در قانون پیش‌بینی شده است) عموما برای مدتی مشخص، در برخی موارد خاص تا یک سال نیز امکان صادر شدن دارد. بسته به هدف از اقامت، باید پس از ورود به آلمان، مجوز اقامت آلمان درخواست گردد. برای اتباع خارجی جهت اقامت بیش از سه ماه و یا اقامت همراه با اشتغال و فعالیت کاری، اصولاً الزام ویزای شینگن آلمان وجود دارد.


نکته مهم در خصوص استفاده از ویزای شینگن آلمان

امکان سفر به سایر کشورهای عضو شنگن با استفاده از ویزای شینگن آلمان وجود دارد یا خیر؟
در رابطه با این مورد بایستی اذعان کرد که با ویزای کشورهای شنگن می توان به هر کشور عضو شنگن سفر نمود. بدین ترتیب می توان به عنوان مثال از ویزای شینگن آلمان برای سفر به ایتالیا نیز بهره برد. نکته اینجاست که اولویت استفاده از ویزای شنگن صادره می بایست برای سفر به کشوری باشد که ویزای مربوطه از سفارت آن دریافت گشته است. در طول مدت اقامت در منطقه شنگن و یا ورود به منطقه شنگن، ممکن است این امر به روال معمول کنترل گردد، لذا گردشگر باید بتواند بطور موجه و قابل قبول اعلام نماید که هدف از درخواست روادید چه بوده است و دلیل حضور فعلی وی در منطقه شنگن چه می باشد.


پرسشهای متداول ویزای شینگن آلمان

دعوتنامه رسمی (تعهد نامه) چیست؟
دعوتنامه رسمی (تعهدنامه) برای دریافت ویزای شینگن آلمان تضمین مالی هزینه های زندگی فردی با تابعیت دیگر است که اثبات وجود شرایط اقتصادی برای صدور اقامت بر طبق ماده پنج، بند یک قانون اقامت را در مراحل اداری مرتفع می کند. با تحویل دعوتنامه رسمی (تعهدنامه) برای اخذ ویزای شینگن آلمان شخص ارائه دهنده تمامی هزینه های زندگی و بازگشت درخواست کننده روادید را بر عهده گرفته و متعهد می شود.
دعوتنامه رسمی برای ویزای شینگن آلمان فقط نود روز معتبر است، آیا می توان ویزای یک ساله و بیشتر از آن را نیز اخذ نمود؟
بله. ولی طبق دعوتنامه رسمی تنها نود روز اول تضمین مالی شده است. برای زمان باقی مانده ویزای درخواست شده شما باید مدارک بیشتری مبنی بر تمکن مالی عرضه دارید. در اینجا حسابهای مالی سه ماه گذشته کارساز می باشند که نشان می دهند شما ماهانه چه میزان درآمد دارید و اینکه اقامت مکرر در خارج را می توانید تقبل کنید.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

_ آیا امکان درخواست ویزای شینگن آلمان چند ساله را با یک دعوتنامه رسمی وجود دارد؟
بله. میزبان شما به اداره امور اتباع خارجی اعلام می کند که اقامت برای چه زمانی (یک تا چهار سال) در نظر گرفته شده است و درخواست می کند که در دعوت نامه رسمی به آن اشاره شود. اینگونه است که تضمین مالی اقامت در آلمان برای کل این زمان وجود دارد.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور