آی بی تور > ویزای شینگن > ویزای شینگن آلمان

گرفتن ویزای شینگن آلمان

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

روند صدور ویزای شینگن آلمان

کشور آلمان علاوه بر حوزه‌های صنعت و اقتصاد، در زمینه جذب توریست نیز بسیار موفق است و تنوع مکان های دیدنی کشور آلمان - از موسیقی و هنر در شهر برلین تا جنگل‌های زیبای غرب - از عوامل موفقیت این کشور در زمینه گردشگری به حساب می آید. از دیگر سو، کشور آلمان یک مقصد توریستی چهار فصل می باشد و مانعی برای زمان سفر به این کشور وجود ندارد. جمیع این عوامل سبب گشته اند تا افراد بسیاری از سراسر جهان با تور‌های توریستی، نمایشگاهی و ... به کشور آلمان سفر نمایند. اگر شما نیز قصد سفر به آلمان را دارید، می‌توانید در آی بی تور بهترین و با کیفیت ترین تور کشور آلمان را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور مورد نظر خود را را از بین بیشمار آژانس معتبر مسافرتی گزینش نمایید. البته آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن به حساب می آید و به منظور تسهیل روند صدور ویزای شینگن آلمان، مراحل اولیه از جمله جمع‌آوری مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک را به دفاتر خدمات ویزا واگذار کرده است. پر واضح است تصمیم‌ نهایی در مورد ویزای شینگن درخواستی از جانب سفارت آلمان گرفته می‌شود.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

انواع ویزای شینگن آلمان

از آنجایی که آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن است، کلیه افرادی که قصد اقامت در خاک آلمان را حداکثر تا مدت ۹۰ روز (سه ماه) را دارند، باید از مسیر سفارت با ارائه مدارک درخواستی و طی مراحل اقدام به دریافت ویزای شینگن آلمان کنند. ویزای شینگن آلمان دارای انواع مختلفی است؛
ویزای شینگن آلمان دیدار از بستگان
ویزای شینگن آلمان نمایشگاهی
ویزای شینگن آلمان توریستی
ویزای شینگن آلمان تجاری
ویزای شینگن آلمان ماموریت کاری
ویزای شینگن آلمان کنگره و سمینار
ویزای شینگن آلمان مسابقه‌های ورزشی
ویزای شینگن آلمان ترانزیت
ویزای شینگن آلمان درمان
ویزای شینگن آلمان همراهی بیمار در سفر
ویزای ملی
(ویزای ورود برای اقامت بلندمدت با هدف و منظوری خاص است (بیش از سه ماه) که در قانون پیش‌بینی شده است) عموما برای مدتی مشخص، در برخی موارد خاص تا یک سال نیز امکان صادر شدن دارد. بسته به هدف از اقامت، باید پس از ورود به آلمان، مجوز اقامت آلمان درخواست گردد. برای اتباع خارجی جهت اقامت بیش از سه ماه و یا اقامت همراه با اشتغال و فعالیت کاری، اصولاً الزام ویزای شینگن آلمان وجود دارد.


نکته مهم در خصوص استفاده از ویزای شینگن آلمان

امکان سفر به سایر کشورهای عضو شنگن با استفاده از ویزای شینگن آلمان وجود دارد یا خیر؟
در رابطه با این مورد بایستی اذعان کرد که با ویزای کشورهای شنگن می توان به هر کشور عضو شنگن سفر نمود. بدین ترتیب می توان به عنوان مثال از ویزای شینگن آلمان برای سفر به ایتالیا نیز بهره برد. نکته اینجاست که اولویت استفاده از ویزای شنگن صادره می بایست برای سفر به کشوری باشد که ویزای مربوطه از سفارت آن دریافت گشته است. در طول مدت اقامت در منطقه شنگن و یا ورود به منطقه شنگن، ممکن است این امر به روال معمول کنترل گردد، لذا گردشگر باید بتواند بطور موجه و قابل قبول اعلام نماید که هدف از درخواست روادید چه بوده است و دلیل حضور فعلی وی در منطقه شنگن چه می باشد.


پرسشهای متداول ویزای شینگن آلمان

دعوتنامه رسمی (تعهد نامه) چیست؟
دعوتنامه رسمی (تعهدنامه) برای دریافت ویزای شینگن آلمان تضمین مالی هزینه های زندگی فردی با تابعیت دیگر است که اثبات وجود شرایط اقتصادی برای صدور اقامت بر طبق ماده پنج، بند یک قانون اقامت را در مراحل اداری مرتفع می کند. با تحویل دعوتنامه رسمی (تعهدنامه) برای اخذ ویزای شینگن آلمان شخص ارائه دهنده تمامی هزینه های زندگی و بازگشت درخواست کننده روادید را بر عهده گرفته و متعهد می شود.
دعوتنامه رسمی برای ویزای شینگن آلمان فقط نود روز معتبر است، آیا می توان ویزای یک ساله و بیشتر از آن را نیز اخذ نمود؟
بله. ولی طبق دعوتنامه رسمی تنها نود روز اول تضمین مالی شده است. برای زمان باقی مانده ویزای درخواست شده شما باید مدارک بیشتری مبنی بر تمکن مالی عرضه دارید. در اینجا حسابهای مالی سه ماه گذشته کارساز می باشند که نشان می دهند شما ماهانه چه میزان درآمد دارید و اینکه اقامت مکرر در خارج را می توانید تقبل کنید.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

_ آیا امکان درخواست ویزای شینگن آلمان چند ساله را با یک دعوتنامه رسمی وجود دارد؟
بله. میزبان شما به اداره امور اتباع خارجی اعلام می کند که اقامت برای چه زمانی (یک تا چهار سال) در نظر گرفته شده است و درخواست می کند که در دعوت نامه رسمی به آن اشاره شود. اینگونه است که تضمین مالی اقامت در آلمان برای کل این زمان وجود دارد.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور
گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

_ تا چه زمانی دعوت نامه رسمی میزبان/دعوت کننده اعتبار دارد؟
سفارت عموما دعوت نامه های رسمی را تا شش ماه پس از صدور قبول می کند.
_ وقتی که به طور مثال در دعوتنامه رسمی (تعهدنامه) یک اسم اشتباه نوشته شده باشد چه کارهایی را می بایست انجام داد؟
تا مادامی که هویت دعوت کننده و دعوت شونده بدون شک قابل اثبات است، تفاوت املایی یک اسم با پاسپورت باعث عدم پذیرش دعوت نامه رسمی نخواهد شد.
_ برای دریافت ویزای شینگن آلمان چگونه می توان روابط خانوادگی را اثبات کرد؟
سفارت قبل از صدور روادید معقول بودن درخواست را بررسی می کند. در اینجا سفارت در صورت نیاز بررسی می کند که آیا بین دعوت کننده و دعوت شونده واقعا روابط خانوادگی وجود دارد. روابط خانوادگی با یک شخص را می توان معمولا از طریق گواهی ولادت یا ازدواج یا شناسنامه اثبات کرد.
_ دعوتنامه غیر رسمی برای گرفتن ویزای شینگن آلمان چیست و چه مشخصاتی دارد؟
جهت درخواست روادید برای دیدار از خانواده و آشنایان، از شما ارائه دعوتنامه غیر رسمی شخصی که به دیدارش می روید درخواست می شود. نکته اینکه دعوتنامه غیر رسمی باید به زبان آلمانی باشد و هدف از سفر و مدت سفر را مشخص نماید.
_ بررسی درخواست روادید چه مدتی زمان می برد؟
دو تا سه هفته


گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

برای درخواست ویزای توریستی آلمان به کجا مراجعه شود؟

اگر آلمان تنها مقصد شینگن شما باشد، بسته به این که چگونه مقامات آلمان درخواست ویزای خود را در کشور خود تنظیم کرده اند، ممکن است مجبور شوید به مراکز زیر درخواست ارائه دهید: سفارت آلمان، کنسولگری آلمان، مرکز ویزا.
با این حال، اگر شما قصد سفر به چندین کشور بیش از آلمان را داشته باشید، می توانید در مرکز سفارتخانه و یا کنسولگری کشور آلمان در کشور خود آن را درخواست دهید، فقط اگر آلمان مقصد اصلی شما باشد. چه معنی می دهد:
شما از کشورهای دیگر دیدن خواهید کرد، اما روزهای بیشتری را نسبت به هر کدام از کشورها در آلمان صرف می کنید، شما روزهای یکسانی را در هر کشوری که بازدید می کنید، صرف خواهید کرد، اما شما از طریق آلمان وارد حوزه شینگن می شوید.


هزینه ویزا برای ویزای توریستی و کل ویزای شینگن آلمان

برای پرداختن به پرونده شما باید هزینه ویزا را پرداخت کنید.
هزینه ویزای شینگن آلمان
:
ویزای ترانزیت فرودگاه: شصت یورو
اقامت کوتاه مدت ویزای شینگن، کمتر از نود روز: شصت یورو
ویزای اقامت طولانی، بیش از نود روز: نود و نه یورو
نکته مهم
: با این حال، دسته هایی وجود دارند که از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند یا مجاز به کاهش هزینه برای دریافت ویزا هستند. قبل از اینکه هزینه را بپردازید اطمینان حاصل کنید که آیا شما متعلق به هر یک از این گزینه ها هستید.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

مدت زمان اعتبار ویزای شینگن آلمان

طولانی ترین مدت زمانی که می توانید در آلمان با یک ویزای توریستی شینگن باقی بمانید سه ماه است. با این‌حال، سفارت آلمان در کشور شما است که تصمیم می گیرد چند روز می توانید در آلمان هزینه کنید و در چه تاریخی. لطفا درک کنید که بین اعتبار ویزا و مدت اقامت فرق وجود دارد.
اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می توانید وارد منطقه شینگن شوید تا روز آخر که منطقه را ترک کنید. در حالی که مدت اقامت شما تعداد روزهایی است که می توانید در شینگن صرف کنید، بنابراین اعتبار ویزا همیشه طولانی تر از مدت اقامت است. اعتبار ویزا‌‌ی شما و مدت اقامت را نقض نکنید در غیر این صورت، شما ممکن است با ممنوعیت و یا تبعید مواجه شوید.

گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

اطلاعات سفارت آلمان در تهران

نشانی: تهران، خیابان فردوسی، پلاک ۳۲۴
تلفن بخش روادید: ( ۳۹۹۹۱۴۹۹-۰۲۱ ) پاسخگویی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر؛ پرسش‌هایی که پاسخ آن‌ها در وب‌سایت سفارت موجود است، پاسخ داده نمی‌شوند.
تلفن پاسخگویی درباره مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن آلمان تلفن گویا: ( ۳۹۹۹۱۲۱۳-۰۲۱)
کدپستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵
صندوق پستی: ۱۷۹-۱۱۳۶۵
پست الکترونیک (ایمیل): info@teheran.diplo.de (ایمیل‌ها باید به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی نوشته و ارسال شوند. به ایمیل‌هایی که به زبان فارسی ارسال شوند پاسخ داده نمی‌شود).


گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور
گرفتن ویزای شینگن آلمان - ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور