آی بی تور > ویزای شینگن > مدت اعتبار ویزای شینگن

مدت اعتبار ویزا شینگن و پیامدهای ماندن بیش از مجاز در کشورهای عضو اتحادیه شنگن

پیامدهای ماندن بیش از مجاز در کشورهای عضو اتحادیه شنگن | آی بی تور

همان‌طور که می‌دانید برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیاز اولیه و مهم ترین پارامتر سفر شما دارا بودن ویزا شینگن می باشد، ویزایی که با آن می‌توان به ۲۶ کشور اروپایی سفر کرد و تا زمان اعتبار ویزا هیچ محدودیتی برای تردید بین کشورهای مختلف این حوزه وجود نخواهد داشت. یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که در ذهن متقاضیان این ویزا شکل می‌گیرد مدت اعتبار ویزای شینگن است. اینکه این ویزا تا چه زمانی اعتبار دارد؟ و آیا راهی برای تمدید ویزای شینگن وجود دارد یا خیر؟
هر ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز اقامت دارنده ی ویزای شنگن که حداکثر ۹۰ روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شینگن شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شینگن شما توسط یک کد مشخص می شود این کد می تواند ۲،۱ یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد.
باتوجه به این نکته که دریافت و اخذ ویزا شینگن پیچیدگی های خاص خود را دارد و درصورتی که در یکی از مراحل اخذ ویزا شنگن شما به صورت ناخواسته مشکلی به وجود آید به طور کلی روند صدور ویزا شما را تحت تاثیر قرار می دهد، شما می توانید با برگزاری جلسات مشاور رایگان با تیم متخصص و حرفه ای آی بی تور بهترین راه را برای صدور ویزا خود در پی بگیرید.
توجه داشته باشید که متخصصان آی بی تور تمامی شرایط شما را برای ویزا در نظر گرفته و بهترین نوع ویزا شینگن را که از نظر نوع ویزا شنگن و مدت اعتبار ویزا متناسب با شرایط شما باشد را به شما ارائه خواهند داد.


کد ۱ به معنی یکبار ورود (سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد (ویزای یک بار ورود(Single-entry)، که فقط اجازه ی یک بار ورود به محدوده شینگن برای مدت محدود را می دهد و اعتبار آن پس از خروج از منطقه شنگن تمام می شود).


کد ۲ و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزای شینگن مشخص شده می توانید به محدوده شینگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد ( ویزای دوبار ورود، که فقط اجازه ی دوبار ورود به منطقه ی شینگن را میدهد و در هر دوبار ورود به منطقه ی شینگن، نیازی به اخذ مجدد ویزا ندارند).


کد نامحدود (مالتیپل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزای شینگن و تعداد روزهای مجاز درج شده در ویزایتان به محدوده شینگن وارد و خارج شوید. اگر برای اولین‌بار درخواست ویزای شینگن می‌دهید، معمولا مدت اعتبار ویزای شما ۱۵ روز است و با اقامت بیشتر از ۱۵ روز موافقت نمی‌شود، مگر آنکه دلیل موجهی داشته باشید(ویزای چندبار ورود(Multiple-entry)، که افراد متقاضی این نوع ویزا می توانند، در مدت زمانی که ویزای آنها اعتبار دارد، چندین بار به منطقه شینگن وارد یا از آن خارج شوند).


توجه:

  • تمامی افرادی که برای بار اول ویزای شینگن درخواست میکنند، معمولا مدت زمان اقامت آن ها در کشور شینگن مورد نظرشان، ۱۵ روزه صادر می شود و نمی توانند بیشتر از این مدت در کشور عضو شینگن بمانند.
  • اگر فردی بیش از مدت تعیین شده در کشور عضو شینگن بماند، باید طبق قوانین هر کشوری، جریمه شود و مبلغ جریمه با توجه به قوانین آن کشور متفاوت است. مگر اینکه دلیل موجهی برای اقامت طولانی تر خود به مراجع قانونی ارائه دهد.

ویزا شینگن تضمینی - مدت اعتبار ویزا شینگن | آی بی تور

اقامت بیش‌ از حد مجاز در حوزه شینگن چه تبعاتی دارد؟

حال این سوال پیش می آید که درصورتی که فرد بیش از مدت اعتبار ویزا شینگن در کشورهای عضو اتحادیه شینگن بماند چه پیامدی درپی خواهد داشت؟
اگرچه تمامی کشورهای اروپایی قوانینی تنبیهی برای Overstay دارند اما میزان و شکل این تبعات از کشور تا کشور دیگر در اروپا تفاوت دارد. تبعات اقامت بیش از حد در حوزه شینگن ارتباط مستقیمی با تعداد روزهای Overstay شما در اروپا و کشوری که در آن دستگیر می‌شوید خواهد داشت. برای مثال کشور آلمان یکی از سخت‌گیرترین کشورهای اتحادیه اروپا در خصوص اقامت بیش از حد مجاز در حوزه شینگن است و کشور یونان سنگین‌ترین جریمه‌های مالی را برای Overstay در کل اتحادیه اروپا اعمال می‌کند. به‌طور کل تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن یک یا تعدادی از موارد زیر را به‌عنوان اقدامات تنبیهی برای اقامت بیش از حد در اروپا اعمال می‌کنند:


۱- خراج یا Deport از اروپا:

اگر در حین اقامت غیرقانونی در اروپا دستگیر شوید نخستین و محتمل‌ترین سرنوشتی که در انتظارتان خواهد بود اخراج از آن کشور و بازگردانده شدن به کشور مبدأ است. در برخی از کشورها این اخراج بلافاصله و ظرف چند ساعت انجام می‌گیرد و در برخی موارد چند روز طول می‌کشد.


۲- مشکلات آتی برای ورود مجدد به حوزه شینگن

حتی اگر بدون هیچ‌گونه جریمه نقدی و یا ممنوعیت از ورود مجدد به اروپا از حوزه شینگن اخراج شده باشید باید مطمئن باشید که برای اخذ مجدد ویزای شینگن مشکلات بسیاری پیش رو خواهید داشت. حتی اگر باگذشت زمان مشخص بتوانید بار دیگر ویزای اروپا بگیرید بازهم نیروهای امنیتی مرزی در اروپا نسبت به افرادی که یک‌بار اقامت بیش از حد مجاز در حوزه شینگن داشته‌اند بسیار مشکوک هستند و این امکان وجود دارد که از رود شما به خاک اروپا جلوگیری کنند.


۳- جریمه نقدی

جریمه نقدی یکی از رایج‌ترین تنبیهاتی است که کشورهای اتحادیه اروپا در قبال اقامت بیش از حد مجاز در اروپا اعمال می‌کنند. عدد این جریمه نقدی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و همان‌طور که پیش‌تر گفتیم می‌تواند با تعداد روزهای اقامت غیرقانونی در اروپا رابطه مستقیم داشته باشد. اما باید بدانید که جریمه نقدی Deport در اروپا عموماً به همراه موارد دیگر خواهد بود و این تلقی که با پرداخت جریمه نقدی (که البته عدد کوچکی هم نخواهد بود) مشکل حل می‌شود و دیگر ممنوعیتی برای اقامت در اروپا وجود ندارد، سخت در اشتباه هستید.


۴- ممنوعیت ورود به حوزه شینگن

ممنوعیت ورود به حوزه شینگن یکی دیگر از اقدامات تنبیهی برای اقامت بیش از حد مجاز در اروپا است. این ممنوعیت بسته به کشوری که در آن دستگیر می‌شوید می‌تواند از ۳ سال تا ۱۰ سال باشد و فرد تا طی شدن این مدت در لیست سیاه یا List Black تمامی سفارت‌های اروپایی برای اخذ ویزا قرار خواهد گرفت و هیچ سفارتی در حوزه شینگن به وی ویزا نخواهد داد.


نکته مهم :

بنا بر قوانین اتحادیه اروپا تنها در مواردی خاص و استثنایی اقامت بیش از حد در حوزه شینگن شامل تبعات تنبیه نخواهند شد. برای مثال اگر کودک و یا فردی که به دلیل بیماری و یا معلولیت نتواند به‌تنهایی سفر کند در اروپا Overstay داشته باشد، آنگاه بدون جریمه و یا هر یک از موارد اشاره‌شده در بالا به کشور خود بازگردانده می‌شود. درواقع باید ثابت شود فرد توانایی خارج شدن از حوزه شینگن پس از ایان مدت اعتبار ویزای خود را ندارد. البته قانون‌گذار پیش‌بینی کرده است درصورتی‌که فرد به دلیل حادثه، بیماری غیرمنتظره و یا هر دلیلی که به‌واسطه آن اجازه سفر نداشته باشد، باید حتماً برای تمدید ویزا خود اقدام کند.


دریافت ویزا شینگن فوری | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور