آی بی تور > ویزای شینگن > شرایط اخذ ویزای شینگن

همه چیز درباره شرایط اخذ ویزای شینگن

شما به احتمال فراوان با جستجوی عباراتی نظیر "شرایط اخذ ویزای شینگن"، "شرایط گرفتن ویزای شینگن"، "چطور ویزای شینگن بگیرم؟"، "ویزای شینگن چه شرایطی دارد؟" و مواردی از این دست در گوگل به صفحه حاضر رسیده اید. ویزای شینگن از جمله معروفترین ویزاهایی است که به احتمال زیاد تاکنون چندین بار اسمش را شنیده اید و حتی شاید بدانید که این ویزا برای اروپا است اما شاید جزئیات چندانی از آن ندانید. همچنین ممکن است در مورد شرایط اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری شینگن و یا ویزای توریستی و تحصیلی شنگن ابهاماتی داشته باشید. در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با شرایطی که برای گرفتن ویزای شینگن تضمینی نیاز خواهید داشت و بطور کلی همه چیز درمورد اخذ ویزای شینگن آشنا کنیم. با ما همراه باشید. 


شرایط گرفتن ویزای شینگن | آی بی تور

چطور ویزای شینگن بگیرم؟

شرایط اخذ ویزای شنگن در واقع متری است برای ارزیابی شرایط فرد متقاضی و تطابق آن با معیارهای لازم و ضروری برای دریافت ویزای شینگن. در حقیقت تحت این شرایط است که مشخص می شود آیا فرد متقاضی صلاحیت دریافت ویزای شینگن را دارا می باشد یا خیر. البته ممکن است هر کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن شرایط خاص خود را وضع کرده باشد اما در بسیاری از موارد شرایط اخد ویزا در کشورهای این منطقه مشابه است. لارم بذکر است بررسی ها و ارزیابی های مذکور با هدف افزایش شانس متقاضی در اخذ ویزای شینگن صورت می پذیرد و معمولا در بسیاری از موارد منعی برای درخواست ویزای شینگن وجود ندارد. به عنوان مثال عدم سفر به اروپا و همچنین ناکافی بودن مدارک مالی منعی برای اخذ ویزای شینگن ایجاد نمی کند اما در عین حال شانس متقاضی برای دریافت ویزا را کاهش می دهد.


آیا شرایط اخذ ویزای شینگن برای همه یکسان است؟

شرایط اخذ ویزای شینگن بسته به شرایط و وضعیت هر فرد می تواند متفاوت باشد و همچنین سفارت هر کشوری ممکن است در مورد شرایط دریافت ویزای شینگن سخت‌گیرانه‌تر از دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن عمل کند. پس پیش از اینکه بخواهید مدارک خود را برای دریافت ویزای شنگن آماده کنید، باید شرایط خود را نسبت به شرایط ویزای شینگن -که توسط سفارت خانه یا کنسولگری کشور مقصد تعیین می شود- ارزیابی کنید و جوانب کار را از ابتدا بطور کامل بسنجید. از جمله موارد مهم شرایط گرفتن ویزای شینگن که باید رعایت کنید، سابقه سفر و سن است. درواقع افراد زیر ۳۰ سالی که تابحال به کشورهای اروپایی سفر نداشته اند و نمی‌توانند مدرک تکمن مالی قابل قبولی ارائه دهند و همچنین دلیل قانع‌کننده‌ای برای برگشت به کشورشان پس از اتمام مدت ویزا ندارند، شانس بسیار پائینی برای اخذ ویزای شینگن دارند.

شرایط گرفتن ویزای شینگن | آی بی تور

شاید بتوان گفت در میان موارد مربوط به شرایط اخذ ویزای شینگن، داشتن دلیل برای برگشت به کشور مبداً مهم‌ترین عامل قبول شدن ویزای شینگن به شمار می‌رود. بنابراین بهتر است علاوه بر تکمیل مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن، شرایط خود را به حد مطلوب شرایط دریافت ویزای شنگن نزدیک نمائید تا از شانس بالاتری برخوردار باشید. شرایط اخذ ویزای شینگن به گونه ای تدوین شده است که بررسی اولیه‌ مدارک برای صدور معمولا دو تا سه هفته طول می‌کشد. به طور معمول تا شش هفته پس از تحویل مدارک به بخش کنسولی، به شما اطلاع داده می‌شود که واجد شرایط گرفتن ویزای شینگن هستید یا خیر. البته گاهی ممکن است بسته به شرایط متقاضی و تطبیق آن با شرایط ویزای شینگن ویزا زودتر صادر شود و یا تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر زمان نیاز باشد.


**از جمله موارد اصلی مربوط به شرایط اخذ ویزای شینگن می توان موارد زیر را نام برد:


۱. از مهم ترین شرایط اخذ ویزای شینگن می توان به مسئله ورود و خروج مسافر اشاره کرد. به عنوان مثال همواره به متقاضیان سفر به ایتالیا توصیه می شود که بعد از اخذ ویزای شینگن از سفارت کشور ایتالیا، حتما مسیر ورود و خروج شان را یکی از شهرهای کشور ایتالیا انتخاب کنند.

۲. بنابر شرایط اخذ ویزای شینگن، ورود مسافرین به کشوری که مراحل صدور ویزا از سفارت خانه آن صورت گرفته است الزامی می باشد. در این حالت متقاضی پس از حداقل ۳ شب اقامت در کشور مذکور می تواند به هریک از کشورهای محدوده شینگن سفر کند.


۳. براساس مواد مندرج در شرایط اخذ ویزای شینگن، ضمانت بازگشت مسافر باید به صورت وجه نقد یا چک تضمین شده بانکی در وجه وی باشد. این ضمانت در قبال یک رسید ممهور به مهر آژانس از مسافر دریافت می گردد و پس از بازگشت وی از محدوده شنگن قابل استرداد می باشد.

۴. دقت داشته باشید که مطابق با شرایط گرفتن ویزای شینگن، در صورتی که برای اولین بار قصد دریافت ویزای شینگن را دارید، سفارتِ محلِ درخواست برای شما یک ویزای شینگن با ۱ ماه اعتبار و ۱۵ روز اقامت در محدوده شنگن برای شما صادر می کند.


ارائه مشاوره رایگان اخذ ویزا شینگن | آی بی تور

۵. بر اساس شرایط اخذ ویزای شینگن، افرادی که تاکنون به اروپا سفر نکرده اند نمی توانند ویزای شینگن را برای بیشتر از ۱۵ روز اخذ کنند. اما اخذ ویزای بیشتر از ۱۵ روز برای کسانی که قبلا حداقل یک ویزای شینگن در پاسپورت خود دارند امکانپذیر خواهد بود.

۶. آنچه که در طول فرآیند اخذ ویزای شینگن (منطبق بر شرایط دریافت ویزای شنگن) باید مورد توجه قرار گیرد این است که صدور ویزای شینگن از زمان تکمیل مدارک در محل سفارت یا کنسولگری کشور مقصد، حدودا ۶ ماه زمان می برد.


۷. یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای شینگن -که در شرایط گرفتن ویزای شینگن هم تاکید ویژه ای بر آن شده است- مرحله حضور مسافر در سفارت مربوطه به منظور مصاحبه حضوری و انگشت نگاری است که حتماً باید خود مسافر حضور داشته باشد.

۸. شرایط اخذ ویزای شینگن به گونه ای تنظیم شده است که در زمان ثبت درخواست اخذ ویزای شینگن در سفارت یا کنسولگری کشور مقصد، پدر خانواده می تواند ساپورت کننده اعضای خانواده باشد و ارائه یک سند ملکی به نام پدر خانواده کافی می باشد.


۹. تمامی مدارک متقاضی باید منطبق بر شرایط گرفتن ویزای شینگن تهیه و توسط دارالترجمه های رسمی به زبان انگلیسی و یا زبان کشور مقصد ترجمه شود.

۱۰. با توجه به شرایط ویزای شیگن، اخذ ویزا صرفا در قالب تور انجام می شود، بدین معنا که نمی توان به صورت فردی و خارج از چارچوب تور مسافرتی اقدام به اخذ ویزای شینگن کرد. 

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور