آی بی تور > ویزای شینگن > شرایط اخذ ویزای شینگن > شرایط اخذ ویزای توریستی و تحصیلی شینگن

شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن - شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

اخذ ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

عوامل متعددی می تواند شرایط اخذ ویزای شینگن را دستخوش تغییر کند. از جمله مهمترین این عوامل می توان به سن متقاضی و کشور مقصد اشاره کرد. افزون بر این، نوع ویزای درخواستی متقاضی نیز می تواند تاثیر بسزایی در شرایط گرفتن ویزای شنگن داشته باشد. با آی بی تور همراه باشید تا به صورت کامل با شرایط اخذ ویزای توریستی و تحصیلی شینگن آشنا شوید. همچنین شرایط اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری شینگن را می توانید در مقاله دیگری با همین عنوان بخوانید.


درصورتیکه قصد شما از سفر به اروپا صرفا گردشگری است، باید برای اخذ ویزای توریستی شینگن اقدام کنید. بواسطه گرفتن ویزای شینگن می توانید بمدت ۹۰ روز در دوره ۶ ماهه به منطقه شنگن وارد شوید و بین کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. به منظور دریافت این نوع ویزا باید شرایط زیر را دارا باشید:

شرایط ویزای تحصیلی شینگن | آی بی تور

۱. یکی از موارد مهم مربوط به شرایط اخذ ویزای شینگن توریستی بهره مندی از بیمه مسافرت می باشد تا در مواقع اضطراری و بیماری هزینه بیمارستان شما پرداخت شود. بیمه مسافرت به طور معمول پیش از صدور ویزا ارائه می شود، هزینه های درمانی شما را تا سقف ۳۰ هزار یورو پوشش می دهد و در صورت رد شدن ویزا می توان وجه پرداختی برای آن را بازستاند.

۲. یکی دیگر از مواردی که نقش کلیدی در شرایط گرفتن ویزای شینگن دارد، پشتوانه مالی در طول سفر است. شما باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد شما پول کافی برای اقامت در کشور عضو شینگن دارید. پرینت گردش حساب سه ماه آخر و موجودی بالای ۴۰ میلیون تومان که توسط بانک مهر و امضا شده باشد، مورد نیاز است.


۳. در شرایط گرفتن ویزای توریستی شینگن آمده است که درخواست ویزای توریستی خود را باید حداقل ۱۵ روز قبل از سفر برنامه‌ریزی شده خود به سفارت ارائه دهید. سفارت شرایط شما را با شرایط اخذ ویزای شنگن مطابقت می دهد و معمولا بعد از ۱۰ روز کاری به درخواست شما پاسخ خواهد داد.

۴. شرایط اخذ ویزای شینگن ایجاب می کند که سفرتان را به صورت کامل برنامه ریزی کنید و در زمان مشخص شده آن را شروع کنید؛ چراکه ویزای شما تنها در شرایط خاصی قابل تمدید است، مانند زمانی‌که شما دیرتر از زمان مشخص شده وارد کشور عضو شینگن شوید یا این‌که دلایل شخصی مهم یا بشردوستانه‌ای داشته باشید.


۵. دو عکس رنگی، با زمینه سفید که با چهره فعلی شما هم‌خوانی داشته باشد را به سفارت تحویل دهید. عکس‌های شما باید ظرف سه ماه گذشته گرفته شده باشد.

۶. برای اخذ ویزای توریستی شینگن باید فرم درخواست ویزای توریستی را تکمیل کنید. اطلاعات لازم را وارد کنید و فرم امضا شده را به سفارت تحویل دهید.


مشاوره فنی اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

۷. برای اخذ ویزای توریستی باید محل اقامت خودتان را مشخص کنید. در این مرحله شما باید برگه رزرو هتل یا قرارداد اجاره یک محل را به سفارت تحویل دهید.

۸. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن داشتن گذرنامه معتبر است، گذرنامه شما باید دو صفحه خالی برای داشتن برچسب ویزا داشته باشد.


۹. از دیگر مدارکی که مطابق با شرایط اخذ ویزای شینگن باید به سفارت ارائه دهید تا با درخواست ویزای شما موافقت شود گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل می باشد.

۱۰. بر اساس شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن، به منظور سفر به محدوده ی شینگن از طریق تور باید نامه ای از آژانس برگزار کننده تور به همراه داشته باشید.


۱۱. یکی دیگر از مهمترین شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن رزرو بلیط رفت‌و‌برگشت می باشد؛ بدین معنی که بلیط شما باید تاریخ ورود و خروج شما از منطقه شینگن را نشان دهد.

۱۲. در صورتی‌که سفارت با درخواست شما موافقت کند بعد از پرداخت هزینه ویزای توریستی، برچسب ویزا را دریافت خواهید کرد.


شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن:

اگر هدف شما از سفر به محدوده ی شینگن ادامه تحصیل باشد، باید درخواست تان را برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن به ثبت برسانید. به مانند سایر ویزاها، شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن نیز به طور ویژه تدوین شده است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط دریافت ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

۱. یکی از تاثیرگذارترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن اثبات پشتوانه مالی است. شما باید ثابت کنید که در طول اقامت خود، دولت مربوطه را متحمل هیچگونه هزینه‌ اضافی نخواهید کرد. شما می توانید با ارائه مدارکی مانند پول نقد قابل تبدیل به ارز معتبر، چک مسافرتی، بلوک پول در حساب بانکی، کارت اعتباری یا بسیاری دیگر از مدارک که تضمین کند در شرایط سخت توان تامین هزینه زندگی خود را دارید، شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن بالا ببرید.

۲. بر طبق شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن بایستی نسبت به ارائه گواهی تمکن مالی به سفارت کشور مقصد مبادرت ورزید. این گواهی به منظور تضمین پرداخت هزینه‌های تحصیل در طول مدت تحصیل در کشور مقصد صادر می شود. در شرایط گرفتن ویزای شینگن حداقل گواهی تکمن مالی به ازاری هر ماه ۱۰۰۰ یورو در نظر گرفته شده است. افرادی که بورس تحصیلی دریافت کرده‌اند، نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارند.


۳. بر اساس موارد شرایط گرفتن ویزای شینگن، نامه پذیرش شما باید نامه‌ای رسمی و امضا شده باشد که دربرگیرنده نام شما، نوع تحصیل و میزان ساعت تحصیل شما در دانشگاه باشد.

۴. ارائه مدارک تحصیلی به صورت کامل و به همراه ترجمه دقیق یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای شینگن است که برای دریافت ویزای تحصیلی باید حائذ آن باشید.


۵. برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن باید فرم درخواست ویزا را پر کنید و آن را به همراه دو قطعه عکس، گذرنامه معتبر و بیمه سفر به سفارت کشور مقصد تحویل دهید.

۶. مطابق با شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن باید برگه تاییدیه اقامت در خوابگاه و نامه‌ پذیرش در دانشگاه یا مدرسه را به سفارت ارائه دهید.


استعلام هزینه اخذ ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

۷. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن جهت ادامه تحصیل در دانشگاه‌های اروپا کسب نمره‌ قبولی در آزمون‌های بین‌المللی زبان است. دقت داشته باشید که حداقل نمره‌ قبولی بر اساس شرایط هر دانشگاه متفاوت است.

۸. برای ارائه درخواست ویزای تحصیلی بهترین زمان سه ماه قبل از سفر است در غیر این‌صورت می‌توانید ۱۵ روز قبل از سفر اقدام کنید. زمان قانونی طی کردن فرآیند اخذ ویزا ۱۵ روز کاری (و یا در موارد پیچیده ۳۰ تا ۴۰ روز) است. 


۹. مطابق با شرایط اخذ ویزای شینگن، ویزای تحصیلی از سه تا شش ماه اعتبار خواهد داشت و در موقعیت‌های خاصی امکان تمدید آن را خواهید داشت.

۱۰. از شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن آن است که در طول مدت اقامت شما در ناحیه شینگن لازم است بیمه سفر و پزشکی معتبر ارائه شود.

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور