آی بی تور > ویزای شینگن > ویزای شینگن سوئد

آخرین تغییرات در مورد نحوه ی اخذ ویزای شینگن سوئد

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

جدیدترین اطلاعات سال ۲۰۱۹ در مورد ویزای شینگن سوئد

کشور سوئد بزرگترین کشور در منطقه ی اروپا می باشد و حدود ۱۵٪ از کل ناحیه ی اروپا در بر می گیرد، این کشور در قسمت شمالی اروپا به سمت قطب شمال واقع شده است. کشور سوئد دارای مساحت کل ۴۴۹،۹۶۴ کیلومتر مربع می باشد که تعداد فراوانی دریاچه را در خود نهفته دارد. شهر استکهلم، پایتخت سوئد بوده و در ساحل جنوب شرقی دریای بالتیک واقع شده است. به علت تأثیرات دریایی، آب و هوای کشور سوئد سرد بوده و بطور متوسط دمای شهر پایتخت ۳- درجه می باشد و معمولا زمستان های سرد و طولانی دارد. برای سفر به سوئد انواع مختلفی از ویزاهای کوتاه مدت با توجه به نوع سفر وجود دارد که می‌توان به ویزای توریستی (گردشگری)، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای رویدادهای فرهنگی-ورزشی، ویزای مقام‌های رسمی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج با شهروندان سوئد، ویزای ترانزیت و ویزای کودکان زیر سن قانونی اشاره کرد.
جمعیت سوئد در سال ۲۰۰۵ توسط سازمان ملل متحد (۹،۰۲۹،۰۰۰) برآورد گردید. در سال ۲۰۰۵، حدود ۱۷٪ از جمعیت مردم سوئد بیش از ۶۵ سال سن داشتند و ۱۸٪ دیگر از جمعیت مردم زیر ۱۵ سال را تشکیل می دادند و شاید جالب باشد که بدانید برای هر ۱۰۰ زن در سطح کشور سوئد ۹۸ مرد سوئدی بود. بنا به گفته سازمان ملل متحد، میزان سالانه تغییرات جمعیت برای سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ انتظار می رود که ۰٫۱ درصد باشد. مردم کشور سوئد به زبان سوئدی صحبت می کنند. زبان رایج آنها سوئدی می باشد، در واقع زبان سوئدی یک زبان ملی است. سوئدی نزدیک به نروژی و دانمارکی است. البته بسیاری از سوئدی ها انگلیسی و آلمانی صحبت می کنند و بسیاری دیگر این زبان ها را فقط درک می کنند و متوجه منظور یکدیگر می شوند.
اگر برنامه ی سفر به کشور سوئد دارید باید گفت که شما در ابتدا برای دریافت ویزای شینگن سوئد اقدام کنید، از آنجایی که این کشور تحت اتحادیه ی شینگن است بنابراین شما باید ویزای شینگن درخواست دهید. ویزای شینگن به ویزایی گفته میشود که شما حق تردد و اقامت در کشور های تحت شینگن را دارید. کشورهای عضو شینگن عبارتند از: انگلیس، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.
اما فراموش نکنید که ویزای شینگن هم انواع مختلفی دارد مانند ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت، ویزای ترانزیت.


ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن کوتاه مدت

اگر می خواهید برای مدت کوتاهی از کشور سوئد دیدن کنید (حداکثر تا ۹۰ روز در مدت ۶ ماه از سال) و شما از شهروندان کشورهایی هستید که تحت شینگن نیستند، شما موظف به داشتن ویزای شینگن هستید که البته ویزای شینگن سوئد برای شما صحیح ترین انتخاب است. این نوع ویزای شینگن سوئد به شما اجازه می دهد که نه تنها به سوئد وارد شوید، بلکه به کشورهای دیگر که بخشی از منطقه شینگن هستند، سفر کنید. فقط به یاد داشته باشید که دوره ی ۹۰ روزه از روزی که از مرز سوئد عبور می کنید شروع می شود. اگر شما قصد بازدید از چند کشور را در یک سفر دارید، باید هنگام درخواست ویزای شینگن کشور مقصد را کشوری انتخاب کنید که مدت زمان بیشتری در آنجا اقامت دارید.


ویزای شینگن بلند مدت

اگر اقامت شما درکشور سوئد ۹۱ روز یا بیشتر طول بکشد (در یک بازدید یا بیشتر در طول دوره ۱۸۰ روزه)، باید برای ویزای بلند مدت درخواست دهید. به غیر از وارد شدن به سوئد، این اجازه را می دهد تا شما از دیگر کشورهای شینگن هم بازدید کنید، همانند ویزای کوتاه مدت، این نوع ویزا هم برای مدت یکسال اعتبار داشته و باید قبل از اتمام ویزای شینگن سوئد به کشور خود باز گردید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن ترانزیت

این نوع ویزا به شما امکان می دهد تا از طریق کشور سوئد (البته بدون اقامت در سوئد و خارج شدن از منطقه حمل و نقل فرودگاهی) به کشور دیگری در منطقه شینگن سفر کنید. این نوع ویزا چندان رایج نیست چون اتباع اروپایی به چنین ویزایی نیاز ندارند و برای آنها صادر نمی شود، و فقط برای اتباع کشورهای غیر شینگن اجباری است.


انواع ویزای شینگن

• ویزای شینگن توریستی
شهروندان غیر اروپایی که مایل به سفر به منطقه شینگن هستند، باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت تحت عنوان توریستی درخواست کنند. ویزای توریستی، به شما مجاز اقامت در کشورهای تحت شینگن را می دهد و البته زمان مشخصی دارد و در حالت عادی حداکثر ۳ ماه یا ۹۰ روز می توانید در آن کشورها اقامت داشته باشید و تا قبل از اتمام این ۹۰ روز شما باید به کشور خود باز گردید.
• ویزای شینگن تحصیلی

کشور سوئد یکی از محبوب ترین مراکز تحصیلات تکمیلی در جهان است. از این رو دانشجویان زیادی برای تحصیل در این کشور درخواست ویزای تحصیلی و ویزای شینگن سوئد می دهند. در کشور ما نیز عده ی بسیاری مایل هستند برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف به کشور سوئد ورود کنند.

• ویزای شینگن کاری
برای کار در کشور سوئد شما به یک ویزای کاری نیاز دارید. ویزای شینگن کاری، به شما اجازه میدهد تا به طور قانونی در کشور سوئد تجارت داشته باشید.
• ویزای شینگن ازدواج
همچنین ویزای دیگری تحت عنوان ویزای ازدواج شناخته می شود که این ویزا اجازه می دهد همسر یک شهروند سوئدی به این کشور مهاجرت کند .
• ویزای شینگن شهروندی

قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که شخصی بتواند شهروند کشور سوئد شود. به طور کلی، متقاضیانی که واجد شرایط هستند درخواست شهروندی شان را اعلام می کنند و پس از یک دوره ی طولانی زندگی کردن در سوئد، جزء شهروندان این کشور محسوب می شوند و برای همیشه اقامت آنجا را می گیرند.


ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

مراحل دریافت ویزای سوئد در سال ۲۰۱۹

۱) باز کردن حساب کاربری در سایت سفارت سوئد
۲
) انتخاب صحیح ویزای شینگن سوئد مورد نیاز
۳
) فرم اطلاعات شخصی را تکمیل کنید، البته این فرم برای هر تعداد افرادی که ویزای شینگن سوئد می خواهند باید جداگانه تکمیل کنید.
۴
) تایید اطلاعات وارد شده توسط امضای الکترونیکی متقاضی ویزای شینگن سوئد
۵
) دریافت وقت سفارت، وقت سفارت معمولا به صورت هفتگی در یک روز انجام می شود.
۶
) واریز هزینه های دریافت ویزای شینگن سوئد
۷
) ثبت کردن اطلاعات مختص به پاسپورت
نکاتی مهم که به هنگام ثبت اطلاعات باید توجه بفرمایید و رعایت کنید:
هنگامی که درخواست ویزای شما در سایت ثبت شده است، شما دیگر نمی توانید اسناد و اطلاعات دیگری برای سفارت ارسال کنید.
سعی کنید ویزای شینگن سوئد را تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفر خود به کشور سوئد درخواست کنید تا زمان کافی برای صدور داشته باشید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

متقاضیان ویزای سوئد برای درخواست ویزا از طریق سفارت سوئد ابتدا باید به صورت آنلاین برای ثبت نام و تعیین وقت اقدام کنند. در صورت تکمیل فرم به صورت کامل و صحیح، ایمیلی به نشانه تائید از جانب سفارت برای متقاضی ارسال می‌شود.
همچنین، زمان ثبت‌نام و سایر مکاتبات مربوطه از طرف سفارت با شخص متقاضی از طریق ایمیل اعلام شده در فرم ثبت‌نام انجام می‌شود. متقاضی باید در وقت اعلام شده با در دست داشتن مدارک مورد نیاز نسبت برای انجام مصاحبه و سایر مراحل دریافت ویزا شامل ثبت اطلاعات بیومتریک (انگشت‌نگاری) به سفارت مراجعه کند.
پس از انجام این مراحل نتیجه نهایی و تصمیم سفارت به متقاضی اعلام می‌شود. مدت زمان لازم برای بررسی مدارک و اعلام نتیجه به طور معمول ۱۵ روز کاری است. نکته قابل توجه اینکه در صورت رد درخواست امکان درخواست تجدیدنظر برای متقاضی وجود دارد.


مراحل اخذ ویزای شینگن سوئد توریستی در کمترین زمان

داشتن مدارک و انجام مراحل زیر برای اقدام جهت دریافت ویزای توریستی سوئد ضروری هستند:
وارد سایت میگراشون ورکت شده و پس از ثبت پروفایل، مدارک خود را آپلود کنید و وقت مصاحبه بگیرید: https://www.migrationsverket.se/
وقت مصاحبه جهت دریافت ویزای گردشگری سوئد معمولا باید ۳ ماه قبل از سفر باشد؛
گذرنامه باید حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی داشته باشد؛
یک عکس رنگی شش در چهار؛
تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن سوئد توریستی؛
بلیط رفت و برگشت رزرو شده؛
اصل و کپی بیمه مسافرتی، به مبلغ ۳۰ هزار یورو؛
مدارک شغلی مانند گواهی سابقه بیمه تأمین اجتماعی، معرفی‌نامه کارفرما، فیش حقوق؛
ارائه کپی ترجمه‌شده دفترچه بیمه کارگران (ترجمه رسمی شده باشد)؛
ارئه کپی اساسنامه و روزنامه رسمی برای کارفرمایان؛

ارائه ترجمه رسمی حکم استخدامی و حکم مرخصی برای کارگران؛
ارائه معرفی‌نامه دانشگاه و ترجمه رسمی کارت دانشجویی برای دانشجویان؛
ارائه موافقت‌نامه والدین و معرفی‌نامه مدرسه برای دانش‌آموزان؛
ارائه موافقت‌نامه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال؛
ارائه پرشون بویس (اطلاعات فردی که شخص مقیم سوئد تهیه می‌کند) شخص دعوت‌کننده که ۱ ماه بیشتر از زمان صدور آن سپری نشده باشد؛
ارائه گواهی گردش مالی (BANK STATEMENT) به‌صورت ارزی و لاتین؛
ارائه گواهی رسمی در صورت داشتن اسپانسر؛
اگر سابقه دریافت ویزا شنگن دارید، روی برگ A۴ ضمیمه شود.
هزینه دریافت وقت مصاحبه به صورت اینترنتی پرداخت شود.
همان‌طور که گفتیم، برای دریافت ویزای شینگن سوئد توریستی باید از سفارت سوئد در تهران وقت مصاحبه گرفته شود که گویا مدتی است وقت تلفنی نمی‌دهند؛ مگر این‌که به دلیل موضوعی ضروری و پراهمیت، مثلا برای شرکت در مراسم سوگواری دوستان و آشنایان باشد.


ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور
ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

هزینه ویزای شینگن سوئد

هزینه ویزای شینگن سوئد بزرگسالان: ۶۰ یورو؛
هزینه ویزای شینگن سوئد کودکان ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو؛
هزینه ویزای شینگن سوئد کودکان زیر ۵ سال: رایگان؛
هزینه ویزای شینگن سوئد برای اقامت بیش از ۹۰ روز در سوئد: ۱۰۰۰ کرون سوئد برای بزرگسالان و ۵۰۰ کرون سوئد برای کودکان زیر ۱۸ سال.
چه کسانی از پرداخت هزینه ویزای شینگن سوئد مستثنی هستند؟

کودکان زیر شش سال؛
دانش‌آموزان؛
دانشجویان؛
دانشجویان مقطع دکترا؛
محققانی که برای کار تحقیقاتی رسمی به این کشور سفر می‌کنند؛
نماینده سازمان‌های غیردولتی شناخته‌شده.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های ماهیانه ی زندگی در سوئد اندکی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی است یعنی به طور ماهیانه ۸۶۰ تا ۹۷۰ یورو را باید برای هزینه های ماهیانه ی خود در نظر داشته باشید. بیاید نگاهی به هزینه های زندگی در شهرهای دانشجویی سوئد بیندازیم:
گوتنبرگ و استکهلم: ۱۲۰۰ یورو در ماه. لینشوپینگ و لوند: ۱۰۰۰ یورو در ماه. اوپسالا: بین ۹۵۰ و ۱۱۰۰ یورو در ماه


آن‌چه درباره ویزای شینگن سوئد توریستی باید بدانیم

ویزای شینگن سوئد توریستی امکان اقامت موقت را به شما نمی‌دهد.
با داشتن ویزای گردشگری سوئد، امکان دریافت اقامت دائم را نخواهید داشت.
در صورتی‌که موفق به دریافت ویزای شینگن سوئد توریستی در تهران شدید، ورود شما الزاما باید از طریق یکی از فرودگاه‌های سوئد مثل استکهلم یا گوتنبرگ باشد.
اگر ویزای توریستی این کشور را دریافت کرده‌اید، ورود شما به منطقه شینگن، اول باید به سوئد باشد و پس از آن به کشور دیگری سفر کنید.
اگر با ویزای شینگن سوئد توریستی، ابتدا به کشوری دیگر مثل آلمان یا فرانسه بروید، در صورتی‌که سفر شما ترانزیتی نباشد، با ورود شما ممانعت می‌شود.
ویزای توریستی سوئد به‌ صورت TYPE C (ویزای توریستی تیپ سی این امکان را می‌دهد تا به‌مدت حداکثر ۹۰ روز در منطقه شنگن تردد کنید) و TYPE D (ویزای توریستی تیپ دی ویزا اقامت موقت است و می‌توانید تا ۱۲ ماه در منطقه شینگن تردد کنید) است.
ویزای توریستی سوئد امکان تحصیل در این کشور را به شما نمی‌دهد.
با ویزای شینگن سوئد توریستی قادر نیستید کار کنید یا برای ازدواج اقامت کنید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

با ویزای توریستی این کشور می‌توانید در دوره های کوتاه‌مدت دانشگاه‌ها و کالج‌ها شرکت کنید.
ویزای توریستی به شما امکان می‌دهد تا در کنفرانس‌های علمی و آموزشی شرکت کنید.
اگر قصد شرکت در کارگاه آموزشی (WORKSHOP) در یکی از شهر‌های این کشور را دارید، از ویزای شینگن سوئد توریستی کوتاه‌مدت استفاده کنید.
ویزاهای گردشگری به‌صورت یک بار ورود (SINGLE) و چند بار ورود (MULTIPLE) است. یعنی اگر درخواست ویزای سینگل کنید، تنها یک بار اجازه ورود به منطقه شینگن دارید. اگر درخواست ویزا شینگن مالتی‌پل کنید، چند بار اجازه ورود به منطقه شینگن خواهید داشت.
اگر ویزای شینگن سوئد توریستی با یک‌بار ورود داشتید، یک بار حق ورود و یک بار حق خروج محدود شنگن از جمله کشور صادر‌کننده را خواهید داشت.
اگر ویزای شینگن سوئد توریستی چند بار ورود داشتید، می‌توانید به دفعات به این کشور وارد و از آن خارج شوید.
اگر سابقه دریافت ویزای شینگن از کشور‌های مختلف اروپا در تهران یا خارج از ایران را دارید، هنگام درخواست این ویزا، کپی ویزا‌های قبلی را ارائه کنید.
اگر شینگن اولی هستید، سعی کنید برای ویزای شینگن سوئد توریستی اقدام نکنید، زیرا اگر دانشجو باشید، شانس دریافت شما کم است.


ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

اگر شینگن اولی هستید، درصورتی‌که برای دریافت ویزای تیپ سی اقدام می‌کنید، حتی‌المقدور با مدارکی مستند، مستدل و با ترجمه رسمی مثل سند ملکی، گواهی شغلی و غیره به سفارت بروید تا برای صدور ویزا قانع شوند.
برای دریافت ویزای توریستی سوئد، داشتن برنامه سفر الزامی نیست. اما در زمان مصاحبه از شما سؤالاتی درباره قصد سفر و محل اقامت و شیوه اسپانسری سفر می‌شود.
• هزینه اخذ ویزای توریستی سوئد در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱۰۰۰ کرون است.
هزینه application fee جهت دریافت ویزای شینگن سوئد توریستی توسط دعوت‌کننده قابل پرداخت است.
داشتن کارت اعتباری ارزی برای پرداخت هزینه ویزای توریستی این کشور الزامی است.
کلیه مدارک متقاضی و همراهانش جهت دریافت روادید این کشور، باید ترجمه رسمی شود.
الزامی به وجود مهر وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی و مهر وزارت دادگستری بر روی صفحات ترجمه‌ شده‌ جهت ارائه به سفارت سوئد نیست.
سفارت سوئد در تهران، درخواست‌هایی را که برای اقامت بیشتر از ۹۰ روز به این کشور تسلیم می‌شود، جهت تصمیم‌گیری به اداره مهاجرت سوئد ارسال می‌کند که سبب افزایش زمان لازم برای بررسی مدارک خواهد شد.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

اگر قصد سفر، به‌مدت کمتر از ۴ هفته به این کشور را دارید، درخواست ویزا ۹۰ روزه نکنید. مخصوصا اگر برای نخستین بار متقاضی دریافت روادید سوئد هستید.
اگر در زمان دریافت ویزای توریستی، موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور شدید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از عزیمت به این کشور، ویزای شینگن تحصیلی سوئد بگیرید.
با دریافت ویزای شینگن سوئد توریستی، قادر به افتتاح حساب بانکی در این کشور نخواهید بود.
با دریافت ویزای شینگن سوئد توریستی، امکان دریافت کد ملی ۱۲ رقمی موسوم به پرشون نومبر را نخواهید داشت.
اگر با صدور ویزای توریستی شما موافقت نشود، به شما برگه‌ای داده می‌شود که می‌توانید ظرف ۱ ماه از دریافت آن، اعتراض خود را تسلیم سفارت یا اداره مهاجرت بکنید.
• هیچ تضمینی برای صدور روادید گردشگری این کشور در تهران وجود ندارد و کلیه اطلاعاتی که در شبکه‌های مجازی و اینستاگرام و تلگرام و فیسبوک درباره ویزای شینگن تضمینی سوئد منتشر می‌شود کذب است.
دریافت وقت سفارت سوئد در تهران به دلیل حجم بالای متقاضیان، به کندی انجام می‌شود و لذا باید ۶ ماه جلوتر اقدام کنید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

اگر با ویزای توریستی سوئد به این کشور سفر کرده و درخواست پناهندگی کنید، شانس دریافت جواب مثبت شما از اداره مهاجرت به‌شدت کاهش خواهد یافت. سالانه بیش از ۵ هزار ایرانی درخواست پناهندگی به دولت سوئد می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها با جواب منفی مواجه می‌شوند. حداقل مدت بررسی پرونده شما توسط اداره مهاجرت، ۲۴ ماه است. لذا این روش را ار دستور کار خارج کنید.
هیچ کارگزاری در تهران یا سایر استان‌های کشور، کارگزار سفارت سوئد در تهران نیست و بر خلاف کارگزاری هندی و سنگاپوری که نماینده کنسولی برخی از سفارت‌ خانه‌های حوزه شنگن را در تهران در اختیار دارند، سفارت سوئد، فعالیت‌های کنسولی خود را برون سپاری نکرده است.
مراجعه حضوری کلیه متقاضیان درخواست ویزا سوئد در تهران به منظور ثبت اطلاعات بیومتریک و مصاحبه و انگشت نگاری، الزامی است و وکیل، حتی با وکالت نامه نیز قادر به انجام فعالیت‌های کنسولی به نیابت افراد حتی معلولان و کهنسالان نیست.
سفارت سوئد در تهران، بهترین راهنمای اطلاعاتی متقاضیان سفر و مهاجرت به این کشور است.
مراجعه به رایزنی فرهنگی ایران در استکهلم، برای علاقه‌مندان روابط فرهنگی با این کشور توصیه می‌شود.


ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

چطور وقت سفارت سوئد بگیریم؟

اگر قصد درخواست ویزای شینگن سوئد داشته باشید باید برای سفارت سوئد وقت بگیرید. برای وقت گرفتن باید اقدام به پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین کنید. لازم است که به صورت همزمان هزینه سفارت را هم بپردازید، بعد از انجام این اقدامات وقت سفارت را دریافت می کنید. این که وقت سفارت به صورت آنلاین گرفته شود از تاریخ ۱ آگوست سال ۲۰۱۶ متداول شده، برای گرفتن این فرم باید به سایت اداره مهاجرت بروید فرم را کامل، هزینه را پرداخت و وقت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید برای چند نفر وقت بگیرید هر کدام از شما به طور جداگانه وقت رفتن به سفارت را دریافت می کند. قبل از اینکه وقت مورد نظرتان را انتخاب کنید حواستان باشد که این زمان از هر نظر برایتان مناسب باشد چون بعد از تایید نهایی وقت را نمی توانید تغییر دهید و حتی اگر نتوانستید در روز مشخص به سفارت بروید باید دوباره همه این مراحل را از اول انجام دهید و وقت بگیرید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

راههای افزایش شانس در گرفتن ویزای شینگن سوئد توریستی

پارامترهایی که شانس اخذ ویزای شینگن سوئد توریستی را بیشتر می کند:
۱
. احراز شرایط فوق مثل نامه حساب، بانکی، اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، به صورت انفرادی شانس اخد ویزای شینگن سوئد را بیشتر می کند تا به صورت خانوادگی که در اینصورت شانس کمتری خواهند داشت.
۲
. پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای شینگن سوئد توریستی افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه یک فرد نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر، و … در کشور سوئد است. در این صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور سوئد برای فرد افزایش می یابد.
ویزای توریستی سوئد آنقدر مهم است که کسی که موفق به اخذ ویزای شینگن سوئد توریستی می شود مجوز ورود و خروج به همه ی کشورهای حوزهی شنگن داده می شود. این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای شینگن سوئد توریستی می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشور های دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.
ویزاهای توریستی در اقضی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (single entry) و یا ویزاهای چند وروده (multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور سوئد، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور سوئد از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.


شرایط اقامت سوئد پس از ورود با ویزای توریستی سوئد

افراد می توانند با ورود به کشور سوئد در چند حالت ذیل، شرایط اخذ اقامت سوئد را پس از ورود به کشور سوئد فراهم نمایند.
۱
. اول اینکه فرد در مدت حضور خود در سوئد، بتوانند یک فرصت شغلی و یا زمینه کار آفرینی را جهت اخذ اقامت سوئد فراهم آورد تا پس از بازگشت از سوئد بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کار آفرینی اقدام نماید.
۲
. روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت سوئد پس از ورود به کشور سوئد اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور
ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

بهترین راهکار برای اقامت سوئد در سال ۲۰۱۹ از طریق سرمایه گذاری

ضمن مهاجرت به سوئد نشان دهید که شما تجربه ی قابل ملاحظه ای در زمینه کسب و کار خود و تجربه لازم برای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارید.
اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

برای کسب اقامت سوئد کافی است تا شما یک گذرنامه معتبر داشته باشید و سایر شرایطی را که ما در این مقاله به اختصار آورده ایم رعایت کنید، پس شما می توانید به خواسته خود جهت مهاجرت سرمایه گذاری به سوئد برسید:
علم مربوطه و یا مدرک مرتبط را به زبان سوئدی / یا انگلیسی ارائه کنید.
نشان دهید که شما در حال انجام کسب و کارخود هستید، که مسئولیت اساسی آن را به عهده دارید و حداقل مالکیت نیمی از این کسب و کار را دارید.
اثبات کنید که خدمات یا کالاهای تجاریتان در سوئد به فروش می رسد و یا تولید می شود.
نشان دهید که شما برای پشتیبانی خانواده خود درصورت لزوم برای دو سال اول مبلغ کافی دارید. (معادل ۲۰۰،۰۰۰ کرون برای شما، ۱۰۰،۰۰۰ کرون برای همسر و ۵۰۰۰۰ کرون برای هر کودک همراه).
مدارک و مستندات از منابع قابل اعتماد برای اثبات بودجه ی خود .
نشان دهید که شما سیستم ارتباط با مشتریان و یا شبکه ای، در سوئد ایجاد کرده اید.


نحوه درخواست اقامت سرمایه گذاری سوئد

نشان دهید که شرکت شما، پس از یک دوره آزمایشی ۲ ساله، دارایی خود را در تعادل حفظ خواهد کرد و شما توانایی حمایت از خود و درصورت لزوم خانواده خود را دارید (میزان درآمد طبق استاندارد ملی سوئد برای پشتیبانی درآمد و همچنین هزینه های مسکن محاسبه می شود).
آژانس مهاجرت سوئد برنامه های تجاری شما را از دیدگاه مالی ارزیابی خواهد کرد.
شما می توانید به صورت آنلاین در کشوری که زندگی می کنید اقدام نمایید.
شما احتمالا ملزم به پرداخت هزینه ی فرم درخواست می شوید.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

مدارک لازم سرمایه گذاری در سوئد

کپی صفحات پاسپورت خود که اطلاعات شخصی شما، عکس، امضا، شماره گذرنامه، گذرنامه از کشور صادر کننده، مدت اعتبار گذرنامه، تمبر ورود و خروج، و اینکه آیا شما مجاز به زندگی در کشورهایی غیر از کشور خود هستید.
مدارک بانکی که نشان دهد که شما برای پشتیبانی خود و خانواده ی خود در طول ۲ سال اول مبلغ کافی را دارید (مبلغ ۲۰۰،۰۰۰ کرون برای شما، ۱۰۰،۰۰۰ کرون برای همسر و ۵۰۰۰۰ کرون برای هر کودک همراه). اظهارات بانکی که نشان می دهند که شما برای خرید این کسب و کار بودجه ی کافی دارید و برای پوشش هزینه های متقبل شده و سرمایه گذاری لازم برای اجرای کسب و کارهزینه ی لازم را دارید. قرارداد فروش اگر شما قصد خرید کسب و کار یا سرمایه گذاری داشته باشید.


قرارداد مشارکت یا ثبت سهام شرکت در سوئد

اسناد بانکی که نشان می دهد شما مبلغ خرید یا بخشی از مبلغ خرید خود را پرداخت کرده اید، اگر کسب و کار یا شرکتی را خریداری کرده اید.
قرارداد با مشتریان / تامین کنندگان و یا ثبت سهام.
حساب های سالانه / گزارش ها ی ۲ سال گذشته (اگر کسب و کار قبلا نیز دایر بوده است).
گزارش درآمد و سود برای سال جاری تا یک ماه قبل.
گواهی دوره یا مدرک دیگری دال بر اینکه به سوئدی و / یا انگلیسی صحبت می کنید.
گواهینامه ای برای اثبات شاخه ی تحصیلی خود.
گواهی از کارفرمایان قبلی.

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

اطلاعات کلی سفارت سوئد در ایران

نشانی: تهران، خیابان پاسداران شمالی، بالاتر از خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک ۲۷
تلفن تماس سفارت
: ۲۳۷۱۲۲۰۰
صندوق پستی
: ۴۵۸-۱۹۵۷۵
شماره فکس
: ۲۲۲۹۶۴۵۱
ساعات کاری سفارت
: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ و پنج ‌شنبه‌ ها از ساعت ۸ تا ۱۵
ساعات پاسخگویی تلفنی سفارت
: روزهای یکشنبه تا پنج‌ شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۶


بخش حقوقی و کنسولی سفارت سوئد در ایران

حتما می دانید که کنسولگری، دفتر نمایندگان دیپلماتیک یک کشور در کشوی دیگر است. شاید بپرسید فرق کنسولگری با سفارت چیست؟ اغلب به دفتر اصلی که در پایتخت هر کشور قرار دارد سفارت خانه می گویند و دفترهایی که در شهرهای دیگر هستند کنسولگری نامیده می شوند. نباید انتظار داشته باشید که همه خدماتی که در سفارت خانه ها ارائه می شوند در کنسولگری هم باشند چون معمولا کنسولگری ها کارهای سیاسی نمی کنند، فقط روی کارهای تجاری و بازرگانی متمرکز هستند.
زمان مراجعه به بخش کنسولی سفارت
: برای رفتن به بخش کنسولی سفارت سوئد می توانید در صورتی که وقت قبلی داشته باشید از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ به بخش کنسولی مراجعه کنید.
زمان مراجعه حضوری برای بخش ویزای شینگن سوئد
: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳
ساعات پاسخگویی تلفنی بخش ویزای شینگن سوئد
: روزهای یکشنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۶

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن سوئد - ویزای شینگن - ویزای توریستی شینگن | آی بی تور
آشنایی با آی بی تور
توضیحات برای عکس ثبت نشده
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور