آی بی تور > ویزای شینگن > شینگن چیست
شینگن چیست - آی بی تور

شینگن چیست و آشنایی با آن

هر فردی که مایل به ورود به منطقه شنگن است، به هر قیمتی، بسته به ملیت خود، می تواند پیگیر موضوع اینکه ویزای شینگن چیست، باشد. اگر قبلا هرگز به اروپا نرفته باشید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید «آیا به ویزا شنگن نیاز دارم ؟» یک ویزای شنگن یک ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد یک فرد برای سفر به هر منطقه شنگن، تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری یا کسب و کار  می‌تواند باقی بماند. ویزای شنگن رایج ترین ویزای اروپا است. ویزای شینگن به دارنده‌ی آن، اجازه می دهد تا دارنده آن، وارد، آزادانه در داخل کشور حوزه شینگن سفر و از هر کدام از مناطق عضو شنگن خارج شود. کنترل مرزی در منطقه شنگن وجود ندارد؛ پس با این حال، اگر شما قصد تحصیل، کار یا زندگی در یکی از کشورهای شنگن را برای بیش از ۹۰ روز دارید، پس باید برای ویزای ملی این کشور اروپایی درخواست کنید و نه یک ویزای شنگن. بیش از ۱۴.۶ میلیون نفر از ویزای شنگن خود در سال ۲۰۱۷ برای سفر به اروپا استفاده می کردند. البته در خصوص اخذ ویزای شینگن نیز صحبت شده است.


چه کسانی با که ویزای شینگن سر و کار دارند ؟

همه اتباع کشورهای ثالث به توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شنگن رسیده اند، باید قبل از ورود آنها به اروپا، ویزای خود را بدست آورند تا بتوانند به یکی از کشورهای عضو شنگن سفر کنند. لیستی از راحت ترین کشورها برای گرفتن ویزای شینگن بررسی شده. مقامات مرزی اتحادیه اروپا / شنگن ممکن است درخواستی از اطلاعات و اسناد دیگری مانند بودجه کافی، مدارک محل اقامت، مدت اقامت خود، بلیط هواپیمایی دور سفر، هدف ورود شما، بیمه مسافرت، دعوت نامه و غیره داشته باشند. لطفا اطمینان حاصل کنید که در هنگام وارد شدن به منطقه شینگن، افسر مرزی گذرنامه شما را مهر کند. بدون مهر، شما ممکن است جریمه یا بازداشت شود و این دقیقا لزوم آن است که بدانید ویزای شینگن چیست. خیلی ها به دنبال راحت ترین کشورها برای اخذ و گرفتن ویزا شینگن کاری هستند.

کدام کشورهای اروپایی صدور مجوز شینگن را در دستور کار دارند؟

شنگن شامل ۲۶ کشور است که موافقتنامه شنگن را امضا کرده اند، که به شهروندان کشورهای عضو اجازه می دهد در داخل این منطقه آزادانه بدون نیاز به گذرنامه و کنترل مرزی سفر کنند. باید کشورهای عضو آن را نیز بدانیم یا مثلا بدانیم راحت ترین کشور شینگن برای گرفتن ویزای توریستی چه کشوری است. هر کشور عضو منطقه شنگن می تواند ویزای شنگن را صادر کند. راحت ترین کشور برای اخذ ویزا شینگن تحصیلی از جمله موارد پر طرفدارد در این مبحث است. ۱۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که جزء منطقه شنگن نیستند، با این حال، آنها اجازه می دهند که شهروندان خارجی دیگر کشورهای غیر شنگن به سرزمینشان (کشورشان) وارد شوند و بمانند تنها با نشان دادن مجوز معتبر چندگانه شنگن. شما به ویزای ملی اخذ شده از این کشورها نیاز ندارید تا به طور موقت وارد کشورشان شوید و در آنجا اقامت داشته باشید. 


شینگن چیست
انواع ویزای شنگن برای بازدید کوتاه مدت در اروپا انواع ویزای شنگن برای بازدید کوتاه مدت در اروپا
اگر قصد بازدید از یک یا چند کشور اروپایی این منطقه را برای دلایل زیر دارید، باید برای دریافت ویزای شینگن درخواست بدهید : (هم چنین ممکن است نیاز به اخذ ویزای شینگن تضمینی داشته باشید)
اهداف تجاری
بازدید از دوستان و خانواده
گردشگری و تعطیلات.
رویدادهای فرهنگی و ورزشی
ترانسپورت و ترانزیت فرودگاه برای دریانوردان.
دیدار رسمی
دلایل پزشکی
اهداف کوتاه مدت مطالعه و تحقیق

چرا ویزای شینگن ؟

بسته به دلایل شما برای بازدید از کشورهای شنگن و فرکانس بازدید شما، کنسولگری شنگن می تواند یک ویزای تک ورودی، دو ویزای دوطرفه یا یک ویزای چندگانه را صادر کند و این مفاهیم تماما به مبحث ویزای شینگن چیست و همین طور اقدامات لازم برای دریافت ویزای شینگن، مرتبط می‌شود. اعتبار ویزای تک ورودی شما بستگی به تعداد روزهایی دارد که شما اعلام کردید که در در فرم درخواست ویزای شینگن درج شود و تصمیم کنسولگری است که برای شما ویزای شینگن را صادر می کند. (اگر شما مسافرتی مکرر هستید، ممکن است برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا که تا ۵ سال معتبر هستند، درخواست کنید، اما شما باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در مدت زمان ۱۸۰ روز در بیش از ۹۰ روز در منطقه شنگن باقی بمانید، حتی اگر یک ویزای چندگانه برای اروپا تا ۵ سال معتبر داشته باشید پس با انواع ویزای شینگن تصمینی نیز آشنا شوید حتما)


شینگن چیست
شینگن چیست

توضیحات برای عکس ثبت نشده
 تا حدودی به کشورهای محبوب برای گرفتن ویزای شینگن پرداختیم. حال باید بدانیم که برای درخواست ویزای شنگن برای سفر به اروپا، ابتدا باید بدانید که آیا شما نیاز دارید یا نه، بسته به هدف سفر و ملیت شما. اگر شما این کار را انجام دهید، مجبورید برنامه مسافرت خود را بسته به اینکه چند روزی قصد دارید در منطقه شینگن بمانید، کشورهایی که می خواهید بروید (اگر بیش از یک کشور هستند) ، کشوری که می خواهید وارد شوید و کشوری که قصد خروج از آن را دارید را کنار یکدیگر بگزارید. هنگامی که این موضوع را فهمیدید، لازم است تمامی الزامات مد نظر برای درخواست ویزای شینگن مورد نیاز خود را بررسی کنید و از روند انجام کار برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید یا برای ویزای شینگن فوری اقدام کنید.

بررسی هزینه‌ها

حال که در خصوص گرفتن ویزای شینگن چیست صحبت کردیم، در خصوص هزینه‌ها باید در نظر داشت که هزینه ویزای شینگن به سن متقاضی، ملیت و برخی عوامل دیگر، بستگی دارد. در خصوص قیمت ویزای شینگن در قبل مفصل صحبت شده.

بیمه مسافرتی

هزینه اخذ ویزای شینگن را بررسی کردیم. بیمه مسافرت پزشکی شما باید برای اقامت خود در منطقه شنگن با حداقل پوشش ۳۰،۰۰۰ یورو برای شرایط اضطراری پزشکی معتبر باشد. لزوم اینکه شینگن چیست با این قبیل موارد از پیش بیشتر می‌شود.


نکات مهم

  • قبل از ارسال مدراک ویزای شینگن :
  • آماده سازی تمام مدارک مورد نیاز
  • یک قرار ملاقات با مشاوران
  • بررسی نطقه اداری، لازم است
  • مرور اسناد ارائه شده و جمع آوری داده‌ها در فرآیند ارسال
شینگن چیست

فرآیند درخواست شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن (یا ویزای اروپایی) برای آزادی حرکت شما در این منطقه اجباری است. بنابراین، هنگام ارائه درخواست ویزای شنگن، باید بسیار مراقب باشید. هم‌چنین در نظر داشته باشید که شما فارغ از اینکه بدانید شینگن چیست حتما باید بدانید که به چه نوع ویزای شینگنی نیاز دارید؛ زیرا بسته به هدف مورد نیاز برای ورود به منطقه شنگن، می توانید برای یکی از انواع ویزاهای شنگن اقدام کنید. همگام با اینکه متوجه می‌شوید مناسب ترین زمان برای درخواست ویزای شینگن را نیز پیدا کنید با توجه به این که سفارتخانه ها و کنسولگری های شنگن در سراسر جهان باید یک ویزای شنگن را تصویب نمایند، شما یک دوره تعیین شده ای دارید که می توانید درخواست ویزای خود را ارائه دهید.

شینگن چیست
شینگن چیست
شینگن چیست

آیا می توانم برای ویزای شنگن در کشوری که من ساکن نیستم، درخواست کنم؟

پس از بررسی شرایط اخذ ویزای تحصیلی شینگن و شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن متقاضی باید هنگام ارسال فرم درخواست و اسناد مربوطه در جلسه تعیین شده شخصا شرکت کند. در کنسولگری، متقاضی نباید همراه او باقی بماند مگر آنکه او به صورت جزئی، سلامتش حساس باشد یا قادر به انجام فعالیت لوکوموتیو نباشد. در صورتی که متقاضی قادر به صحبت در زبان انگلیسی یا زبان کشور شنگن باشد، کنسولگری که در شرکت در آن شرکت می کند، توصیه می شود. اگر شما بدون حضور ۴۸ ساعته در سفارتخانه / کنسولگری نتوانید حضور داشته باشید، درخواست لغو خواهد شد و مجددا باید این روش را انجام دهید. در مورد هر دلیلی قابل اطمینان، شخصی، شغلی، پزشکی و یا غیره، متقاضی باید به مؤسسات مربوطه در کشور شنگن اقامت و درخواست برای تمدید ویزای شنگن. ویزای شنگن تمدید می شود متقاضی حق سفر به همان ویزای صادر شده را به همان قلمرو شنگن می دهد. پس از گذشت ویزا ممکن است طول مدت اقامت بیش از ۹۰ روز نباشد. حتما شرایط اخد ویزای کاری شینگن را بررسی کنید، خیلی ها برای این مورد اقدام می کنند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور