آی بی تور > ویزای شینگن > ویزای شینگن چیست

ویزای شینگن چیست و مزایای آن کدامند؟

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

اطلاعاتی جامع در مورد ویزای شینگن

ویزای شینگن به نوعی یک ویزای خاص برای اقامت کوتاه مدت و موقتی می باشد که به صاحب ویزا مجوز می‌دهد به هر یک از کشورهای عضو معاهده شینگن ورود کند و در هر سفر توریستی یا کاری، تا نود روز، اقامت گزیند. به عبارتی دیگر با دریافت ویزای شینگن می‌توان آزادانه در کشورهای محدوده شینگن رفت و آمد نمود و برای ورود به کشورهای عضو پیمان شینگن، نیازی به گرفتن ویزای آن کشور نخواهد بود. اخذ ویزای شینگن بهترین و راحت ترین نوع دریافت ویزا می باشد که مجوز سفر به اروپا را به توریست ها خواهد داد.
از نگاهی دیگر ویزای شنگن، رایج‌ترین ویزا برای مسافرت به اروپاست. با گرفتن ویزای شینگن می‌توان وارد کشورهای عضو شینگن شد، از کشوری عضو به کشور دیگر کوچ موقتی نمود و از هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن، منطقه‌ی شنگن را ترک کرد. در منطقه‌ی شنگن، کنترل‌های مرزی معمول انجام نمی‌شود. ویزای شینگن تحولی عظیم بود که توسط کشورهای محدوده شنگن انجام پذیرفت.
با این حال اگر قصد دارید برای تحصیل، کار یا زندگی برای مدت بیش از نود روز به هر یک از کشورهای عضو شنگن بروید، باید برای اخذ ویزای همان کشور اقدام کنید و مشخصا با گرفتن ویزای شینگن، امکان این امر فراهم نخواهد شد.
لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۴.۶ میلیون نفر برای سفر در سراسر اروپا از مزایای ویژه ویزای شنگن بهره برده اند و به کشورهای محدوده شنگن ورود کرده اند.

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن و اتباع کشورهای مختلف ویزای شینگن و اتباع کشورهای مختلف
چه کسانی برای سفر به کشورهای محدوده شینگن به ویزای شینگن احتیاج پیدا می کنند؟
اتباع کشورهایی که برای آزادسازی ویزا هنوز با کشورهای عضو شینگن به توافق نرسیده‌اند، پیش از رجوع به کشورهای محدوده شینگن باید ویزای شنگن دریافت نمایند. مشخصا ایرانیان نیز برای ورود به محدوده شینگن می بایست نسبت به دریافت ویزای شنگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی، اخذ ویزای کاری) اقدام نمایند.

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

مدارک لازم برای ورود به حوزه‌ی شینگن

اتباع کشورهای غیراروپایی و همینطور مردم کشورهای عضو نشده در پیمان شنگن، برای ورود به حوزه‌ی شنگن، باید مدارک شناسایی و ورود همراه داشته باشند. این افراد برای ورود به کشورهای حوزه‌ی شینگن، حتما باید دو مدرک زیر را همراه خود داشته باشند:
گذرنامه معتبر
: نباید بیش از ده سال از صدور گذرنامه گذشته باشد. همچنین گذرنامه در تاریخ پایان سفرتان، باید حداقل سه ماه دیگر اعتبار داشته باشد.
ویزای شنگن
: اتباع کشورهای غیر شینگن، باید ویزای شینگن را به عنوان مدرک ورود در دست داشته باشند.
محتمل است که مسئولان مرزی کشورهای عضو شینگن، در زمان ورود به کشورشان، اطلاعات و اسناد دیگری از کسی که قصد ورود دارد، درخواست کنند. گواهی تمکن مالی، تائیدیه رزرو هتل، تعداد روزهای اقامت، بلیط رفت و برگشت هواپیما، هدف از سفر، بیمه مسافرتی، دعوتنامه و … مواردی هستند که به هنگام اخذ ویزای شینگن طلب می شود.
در زمان ورود به حوزه‌ی شینگن، مطمئن شوید مامور مرزی حتما روی پاسپورت شما مهر ورود درج می کند؛ بدون ممهمور شدن ویزای شینگن به این مهر، امکان بازداشت و اخراج شدن از کشور عضو شنگن وجود دارد.


شفاف سازی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

توضیحاتی در مورد مدارک مورد نیاز ویزای شینگن می دهیم تا این مطلب را بهتر درک کنید.
_ منظور از گواهی حساب بانکی صادر شده بوسیله بانک با حداقل موجودی پنجاه میلیون تومان به ازای هر نفر برای گرفتن ویزای شینگن
منظور از مدارک شغلی برای دانش‌آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل برای اخذ ویزای شینگن
_ منظور از مدارک شغلی برای افراد عادی عبارت است از: کارت نظام مهندسی، پروانه مطب، پروانه کسب، پروانه وکالت، جواز کار، مدارک شرکت، روزنامه رسمی شرکت، کارت بازرگانی و ... برای دریافت ویزای شینگن
_ منظور از مدارک شغلی برای بازنشستگان: آخرین فیش حقوقی به همراه حکم بازنشستگی برای دریافت ویزای شینگن
_ منظور از گواهی توانایی مالی: پرینت سه ماهه حساب بانکی به زبان انگلیسی برای گرفتن ویزای شینگن
_ منظور از مدارک شغلی برای دانشجویان: نامه اشتغال به تحصیل برای اخذ ویزای شینگن

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

نکته ای خاص در مورد ویزای شینگن

یک نکته ی خاص و ویژه در مورد ویزای شنگن وجود دارد و آین است که تعدادی کشور هستند که جزو محدوده شنگن به حساب نمی آیند ولی به دارندگان ویزای شینگن اجازه تردد در خاک خود را صادر می کنند. کشورهای غیرشینگن که به دارندگان ویزای شینگن اجازه ورود می‌دهند:
نوزده کشور
وجود دارند که عضو پیمان شینگن نیستند ولیکن برای شهروندان کشورهای غیر شینگن که ویزای شینگن مالتیپل دارند، اجازه‌ی ورود و اقامت را صادر می کنند. در صورت داشتن ویزای شنگن مالتیپل، احتیاجی نیست برای ورود، عبور یا ماندن در این کشورها، ویزای آن کشور را دریافت نمایید. این نوزده کشور خاص عبارتند از: جبل الطارق، کوزوو، مقدونیه، مکزیک، مونته‌نگرو، پاناما، رومانی، سائوتومه و پرنسیپ، آلبانی، آنتیگوآ و باربودا، بلاروس، بوسنی، کرواسی، قبرس، گرجستان، صربستان، هرزگوین، بلغارستان، کلمبیا، کاستاریکا، و ترکیه.


انواع ویزای شینگن

با توجه به نوع و هدف سفر شما به کشور های محدوده شینگن، ویزای شینگن به چهار دسته اصلی تقسیم می گردد که به اختصار C ،B ،A و D می باشند. در زیر بطور مختصر و البته جامع این چهار نوع ویزای شینگن را نام می بریم.
ویزای شینگن نوع A: ویزای نوع A شینگن که به نام ویزای شینگن ترانزیت نیز شناخته می گردد، ویزایی است که با اخذ آن مسافر اجازه خروج از ترمینال و فرودگاه مقصد را نخواهد داشت. او فقط می تواند در یکی از کشورهای عضو شینگن، مسیر پرواز بعدی خود را انتخاب کرده و به پرواز خود ادامه دهد.
ویزای شینگن نوع B: به این نوع ویزای شینگن ویزای عبوری هم گفته می گردد. به این معنی که مسافر و توریست حق خروج از ترمینال را دارا می باشد و در صورت تمایل می توانید سفر خود را از طریق زمینی هم به سایر کشورهای محدوده شینگن ادامه دهد.
ویزای شینگن نوع C: این ویزا همان ویزای همواره مورد پسند و پرکاربرد، یعنی ویزای توریستی می باشد. ویزای شینگن نوع C کوتاه مدت بوده و برای ورود و اقامت در کشورهای محدوده شینگن کاربرد دارد. خود ویزای شینگن نوع C به سه نوع تقسیم می شود: ویزای شینگن ورود تنها برای یک مرتبه، ویزای شینگن دو مرتبه و ویزای شینگن با قابلیت چند بار ورود.
ویزای شینگن نوع D: این نوع ویزای شینگن از نظر زمانی، قابلیت استفاده طولانی مدت تری به دارنده اش می دهد و بیشتر برای تجارت و مباحث اقتصادی به کار می رود. لازم به ذکر است که این نوع ویزای شینگن در دسته تحصیلی، ازدواج و یا اشتغال هم جای نخواهد داشت. البته ویزای شینگن تنها به موارد عنوان شده محدود نشده و و در یک دید جامع تر، تقسیم بندی های زیر نیز به عنوان ویزای شینگن محسوب می شوند.
ویزای اتحادیه شینگن
: که شامل هر سه دسته B ،A و C می گردد و مدت زمان استفاده مشخص و ۹۰ روزه دارند. می توانیم این نوع ویزای شینگن را همان ویزای شینگن گردشگری نیز محسوب نماییم.
ویزای شینگن با اعتبار تردد محدود
: این نوع ویزای شینگن نیز یک دسته کلی است که با دریافت آن فقط اجازه آمد و شد در محدوده کشور صادر کننده ویزای شینگن را خواهید داشت. در این نوع ویزای شینگن به غیر از کشور های عضو شینگن؛ اجازه سفر به کشورهای دیگر را ندارید.
ویزای ملی
: این نوع ویزای همان ویزای دسته D است که به منظور تحصیل، اقامت، کار و یا اقامت دائم صادر می شود. این ویزای شینگن برای کسانی است که با هدف خاصی قصد اقامت در کشور های اروپایی را دارند.


ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

هزینه های ویزای شینگن

هزینه های مرسوم در هنگام اخذ ویزای شینگن بدین قرار است:
در دریافت ویزای شینگن احتیاج است که مبالغی را پرداخت نمایید. در خاطر داشته باشید که این هزینه ها به شما مسترد نمی گردد. میزان قیمت ویزای شینگن بر اساس متغیرهایی مانند سن و کشور انتخابی شما متغیر خواهد بود. همچنین هزینه ها بر اساس یورو محاسبه می گردند. برای مثال ویزای اقامت کوتاه و کمتر از ۹۰ روز در حدود ۶۰ یورو، ویزای ترانزیت فرودگاهی در حدود ۶۰ یورو است، و روادید اقامت طولانی شینگن در حدود ۹۹ یورو می باشد.
لازم به ذکر است که همه افرادی که اقدام به دریافت ویزای شینگن می کنند، باید از کشور درخواست کننده ویزای شینگن یک بیمه هم درخواست نمایند. بیمه خریداری شده بایستی در تمام کشورهای محدوده شینگن اعتبار داشته باشد و در تمام مدت سفر شما نیز اعتبار داشته باشد تا پشتوانه شما باشد. در کل حداقل مبلغ تعریف شده برای بیمه ویزای شینگن در حدود سی یورو می باشد.

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

وضعیت کشورها در مورد صدور ویزای شینگن

کشورهای سخت گیر و سهل گیر در رابطه با صدور ویزای شینگن کدام اند؟
بر اساس اطلاعات موجود کشورهای توریست پذیر برای تمامی کشورها و از جمله کشور ایران، شرایط سهل تری را برای اخذ ویزای شینگن در نظر می گیرند. برای کشور هایی که در حوزه اروپای شرقی واقع شده اند، گرفتن ویزای شینگن اندکی دشوار تر می باشد. مشخصا با توجه به اتفاقات بین الملل و همینطور حوادث داخل کشور صادر کننده ویزای شینگن، سخت گیری و سهل گیری اخذ و دریافت شینگن متناوب خواهد بود. لازم به توضیح است که با توجه به اتفاقات دهه اخیر در اکثر نقاط دنیا اعم از جنگ و ناامنی و تروریسم، کشورهای محدوده شینگن اروپا سیاست های سخت گیرانه و محدود کننده ای را جهت صدور ویزای شینگن اتخاذ کرده اند. نمونه آن دو کشور بلژیک و سوئد می باشند که در حال حاضر جزو سخت گیرترین صادر کننده ویزای شینگن قرار گرفته اند. ولی از طرفی دیگر اخذ ویزای شینگن تعدادی از کشورهای محدوده شینگن پروسه ساده تر و سهل تری را دارا هستند.
البته کشورهایی هم هستند که صادر کردن ویزای شینگن را ساده تر کرده اند. لیتوانی، استونی، فنلاند، لتونی، ایسلند، اسلواکی، فنلاند و لوکزامبورگ، هشت کشور صادر کننده ویزای شینگن می باشند که دریافت ویزای شینگن از آنها به مراتب سهل تر و حتی مقرون به صرفه تر از درگر کشورهای صادر کننده ویزای شینگن است.


ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور
ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور
ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی)

بطور عام مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن احتیاج می باشد در تمامی کشورهای محدوده شنگن مشابه بوده و محتمل است تنها در بعضی جزئیات با یکدیگر تفاوت داشته باشند. مدارکی که در ادامه معرفی شده اند برای اخذ ویزای شینگن ثابت و دائمی بوده و پسندیده تر می باشد پیش از اقدام به دریافت ویزای شینگن حتما به تهیه و تکمیل آنها بپردازید:
_ پرینت حساب بانکی. _فرم تکمیل شده درخواست ویزا. _اسناد رسمی شغلی و منابع مالی. _ دعوت نامه. _سه قطعه عکس رنگی. _ ترجمه رسمی شناسنامه ایرانی با فتوکپی از تمام صفحات. _ بلیط هواپیمای رفت و برگشت. _ کپی گذرنامه. _بیمه


نکات ضروری در مورد ویزای شینگن

در ادامه یکسری نکات را متذکر می شویم که مسلما آگاهی داشتن نسبت این نکات اخذ ویزای شینگن را برای شما عزیزان سهل تر می نماید:
_تمامی مراحل درخواست صدور برای ویزای شنگن و پروسه دریافت ویزای شینگن در کنسولگری‌ ها و سفارت‌های کشورهای معاهده شینگن، قابل اجرا و پیگیری می باشد.
_ ممهور شدن تمامی مدارک ترجمه‌ شده به مهر دادگستری. این کار عموما توسط دارالترجمه‌ ها پس از ترجمه‌ مدارک مسافران، انجام می‌ گردد.
_ محتمل است که مدارک مورد نیاز با توجه به شرایط فرد متقاصی و کشور صادرکننده‌ ویزای شینگن متفاوت باشد. پس به صورت کلی پسندیده تر است برای آگاهی از پروسه اخذ ویزای شینگن به سفارت و بخش توریستی آن کشور مراجعه گردد.
_ درخواست ویزای شینگن می‌ تواند تا ۴ ماه زودتر از زمان سفر انجام پذیرد.
_ تمامی مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) هر سفارت باید به صورت کامل و بدون نقص ارائه گردد.
_ تمام هزینه‌ هایی که برای درخواست و گرفتن ویزای شینگن (اخذ ویزای شینگن توریستی، اخذ ویزای شینگن تضمینی) صورت می‌ گیرد، غیرقابل استرداد می باشد.

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

نکات پایانی در مورد ویزای شینگن

در انتهای این مقاله به شما عزیزان گوشزد می کنیم که به هنگام اقدام برای اخذ ویزای شینگن این موارد را به یاد داشته باشید:
_برای برخی کشور ها مانند یونان همه مدارک لازم برای صدور ویزای شینگن باید ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه رسیده باشند.
_ به هنگام تحویل مدارک به نیت اخذ ویزای شینگن، برای برخی کشورها مانند آلمان نیاز به ترجمه مدارک نیست.
_ جهت گرفتن ویزای شینگن طولانی مدت مولتیپل می بایست حداقل یک ویزای شینگن در گذرنامه داشته باشید.
_ در صورت سفر کودک به محدوده شینگن و انجام مراحل برای گرفتن ویزای شینگن تاییدیه از دفترخانه معتبر که توسط سرپرست او تهیه شده است، درخواست می‌شود.
_در صورت سفر خانم خانه‌دار به محدوده شینگن و انجام مراحل برای دریافت ویزای شینگن مدارک به همراه قباله ازدواج از همسر وی دریافت می گردد.


ویزای شینگن - اخذ ویزای شینگن | آی بی تور

سایر مقالات مرتبط در رابطه با ویزا شینگن

آشنایی با آی بی تور
اخذ ویزا شینگن تضمینی | آی بی تور
معرفی کامل تیم آی بی تور

امروزه انتخاب یک نمایشگاه مناسب به یک سرمایه گذاری موفق تبدیل شده و بالابردن میزان بهره از این سرمایه گذاری یکی از مهمترین دغدغه های بازرگانان و تولیدکنندگان است. بسیاری از نمایشگاه ها اگر چه از نظر موضوعی یکسان هستند اما از نظر محتوا دارای ماهیتی متفاوت هستند لذا پیشنهاد می شود قبل از حضور در یک نمایشگاه جهت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نمایشگاه با این دفتر تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۰۳۱۱۲۵ | ۰۹۱۳۰۸۸۸۰۴۱
با ما در تماس باشید
توضیحات برای عکس ثبت نشده

هدف از ارائه خدمات مشاوره ای، همکاری با افراد در شناخت صحیح مسائل مجموعه تحت مدیریت آنان می باشد.مشاوره امری مهم است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای سفر به دیگر کشورها نیاز به اجازه آن کشور برای ورود می باشد که این اجازه از طریق اخذ ویزای آن کشور کسب می گردد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

برای ورود به یک کشور اروپایی که عضو معاهده شینگن است، نیاز به اخذ ویزای شینگن می باشد. برای اخذ این ویزا از طریق سفارت در تهران اقدام میشود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی، هیچ متغیری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد.

دریافت ویزا شینگن فوری | آی بی تور

مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی،اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد ،حمل و نقل و ترخیص کالا پس بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آی بی تور